Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Помер Аугусто Піночет

Втрата 12313 переглядів

Опубліковано - 10.12.2006 22:24 | Всі новини | Версія для друку

Аугусто Піночет: “Ми врятували Чилі від тоталітаризму і привели країну до перемоги демократії, благами якої користуються всі наші співвітчизники”
Аугусто Піночет: “Ми врятували Чилі від тоталітаризму і привели країну до перемоги демократії, благами якої користуються всі наші співвітчизники”
В неділю на 92-му році життя помер колишній чилійський диктатор Аугусто Піночет, повідомляє Reuters з посиланням на телебачення Чилі.

"Він помер в оточенні своїх рідних", - повідомив Хуан Ігнасіо Вергара, лікар Військового госпіталю Сантьяго, в якому знаходився Піночет.

Піночет був госпіталізований 3 грудня з підозрою на обширний інфаркт. Йому була зроблена операція ангіопластики, метою якої було розблокування перекритої тромбом артерії. Чилійські власті дали дозвіл покласти Піночета в лікарню, після того, як за нього була внесена застава - він з 27 листопада знаходився під домашнім арештом.

Нагадаємо, що Піночета звинувачували у викраданні двох своїх політичних супротивників в 1974 році. Судовий імунітет з нього був знятий 12 жовтня 2006 року у зв'язку зі звинуваченнями в причетності до вбивства ученого Еухеніо Берріоса в 1992 році.

Аугусто Піночет (Augusto Jose Ramon Pinochet Ugarte) народився 25 листопада 1915 року в чилійському місті Вальпараісов. У червні 1973 президент-соціаліст Сальвадор Альєнде призначив його головнокомандуючим збройними силами Чилі. 11 вересня того ж року Піночет очолив військовий переворот в республіці, в ході якого Альєнде загинув. У 1974 році Піночет призначив себе президентом і залишався на чолі держави до 1990 року.

Під час святкування свого 91-ліття заявив, що бере на себе повну політичну відповідальність за всю події в країні в роки його правління, повідомляє The Daily Telegraph.

День народження генерал справляв у себе удома в Сантьяго. Звернення Піночета до присутніх зачитала його дружина Лусія Іріар в той час, як, відзначає видання, "немічний диктатор тримав її руку".

"Сьогодні, під кінець моїх днів, я хочу сказати, що не тримаю ні на кого зла", - почав своє послання Аугусто Піночет. Поваління соціалістичного режиму президента Сальвадора Альєнде в 1973 році було "необхідним кроком, що дозволив запобігти розпаду Чилі і зробити країну головним гравцем в Латинській Америці", відзначив він.

Колишній диктатор засудив переслідування своїх сподвижників, заявивши, що "хоробрість і рішучість цих людей перетворили Чилі в найбагатшу країну регіону".

"Вони врятували Чилі від тоталітаризму і привели країну до перемоги демократії, благами якої користуються всі наші співвітчизники", - підкреслив Піночет.

В кінці свого послання генерал виразив упевненість, що, "коли уляжуться всі політичні пристрасті, історія об'єктивно оцінить нашу роботу".

Всього за час правління Аугусто Піночета, з 1973 по 1990 рік, в Чилі були убиті або безслідно зникли, за деякими даними, близько трьох тисяч осіб. Відповідальність за ці злочини покладається на співробітників таємної поліції диктатора - DINA.

Після відставки проти генерала неодноразово збуджувалися кримінальні справи по звинуваченнях в причетності до вбивств і тортурах людей, але діловиробництво по ним припинялося унаслідок слабкого здоров'я і похилого віку обвинуваченого.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Втрата»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.