Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені переглянули причини утворення сім’ї як соціального чинника

Він і Вона 17434 перегляди

Опубліковано - 30.07.2013 12:35 | Всі новини | Версія для друку

Вчені переглянули причини утворення сім’ї як соціального чинника
Вчені переглянули причини утворення сім’ї як соціального чинника
Стародавні люди утворювали сім’ї, щоб захистити потомство від агресії з боку інших чоловіків, які таким чином хотіли «звільнити» жінку від необхідності опікати дітей, зачатих конкурентами.

Вчені з Університетського коледжу Лондона переглянули причини переходу людства до моногамії, повідомляє Кореспондент.net.

Група дослідників на чолі з Крістофером Опі вивчали устрій сімей та зграй у 230 видів приматів, що існують сьогодні. Зокрема їх цікавив характер взаємин між особинами чоловічої і жіночої статі, кількість дитинчат, їх смертність, а також інші параметри, пов’язані з демографією.

Побудова своєрідного "генеалогічного дерева" для всіх приматів дозволила антропологам виділити найпримітивніші форми влаштування сім’ї і зрозуміти, чому вони поступилися місцем традиційній сім’ї.

Як з’ясувалося, більшою мірою моногамія була обумовлена ​​трьома факторами: турботою про потомство, характером міграцій самок та інфантицидом.

Розрахунки показали, що найбільш імовірною причиною розвитку моногамії була необхідність захисту потомства від "уваги" інших самців, а не турбота про потомство, як вважали деякі антропологи.

За словами біологів, аналогічні механізми могли бути задіяні і при переході птахів і деяких копитних тварин до життя в парах.

Раніше вчені встановили, що сучасний інститут шлюбу - результат природної еволюції. Інститут шлюбу виник ще до появи на історичній арені монотеїзму, тому не може бути пов’язаний з сучасними релігіями, наголосили дослідники.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Він і Вона»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.