Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія практично відмовилася від українських харчів

Економіка 6613 переглядів

Опубліковано - 19.08.2015 13:59 | Всі новини | Версія для друку

Росія практично відмовилася від українських харчів
Росія практично відмовилася від українських харчів
На російський ринок припадає лише 2% загальної структури українського аграрного експорту.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, передає прес-служба МінАПК.

Зокрема, якщо у першому півріччі 2014 року у географічній структурі експорту українського продовольства доля РФ становила майже 8%, то поточного року її частка скоротилась до 2%.

В абсолютному виразі експорт до цієї країни знизився на 80% і становив 125 млн доларів. При цьому загальний експорт за вказаний період 2015 року становить 6,5 млрд доларів. Крім того, протягом 2010-2014 років обсяг торгівлі продовольством з РФ скоротився на 40%.

"Стратегічне значення російського ринку для України - радянській атавізм. Через не прогнозованість, штучні обмеження, м’ясні та молочні торгові війни, блокаду нашої кондитерської продукції, українські виробники давно почали орієнтуватися на європейський, азійський, африканський та американський ринки", - сказав міністр.

"Успішна диверсифікація дозволила значною мірою компенсувати недоотриману вигоду від експорту в Росію", - наголосив Павленко.

Разом із тим міністр нагадав, що з 1 січня 2016 року Україна починає жити в умовах повноцінної економічної асоціації та зони вільної торгівлі з ЄС.

"Росія не зможе серйозно вплинути на експорт нашої продукції, навіть якщо застосує санкції, які зараз діють щодо європейських та американських товарів. Це скоріше стане стимулом для технічного та технологічного переозброєння нашої харчової промисловості та відкриття для якісних українських товарів нових світових ринків" - заявив міністр.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.