Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У травні зросла кількість нападів на журналістів

За право людини 14026 переглядів

Опубліковано - 6.06.2016 20:53 | Всі новини | Версія для друку

У травні зросла кількість нападів на журналістів
У травні зросла кількість нападів на журналістів
У травні 2016 році зафіксовано найбільшу кількість порушень свободи слова в порівнянні з іншими місяцями 2016 року (7 побиттів та нападів на журналістів, 11 перешкоджань, 5 погроз).

Також вперше з початку року в травні зафіксовано 3 випадки політичного тиску на журналістів, пов’язаних з заявами політиків після оприлюднення сайтом “Миротворець” списків журналістів з їхніми даними.

У той же час, загалом з початку року ІМІ спостерігає тенденцію до незначного зменшення кількості нападів та перешкоджань на журналістів у порівнянні з цим же періодом 2015 року.

Причому кількість погроз журналістам у зв’язку з їхньою професійною діяльністю зросла в половину у порівнянні з цим же періодом 2015 року (39 погроз за весь 2015 рік, 21 погроза - за п’ять місяців 2016 року).

Експерти ІМІ пов’язують зростання кількості погроз журналістам та нападів саме у травні, у тому числі, з публічною кампанією, організованою деякими політиками з метою дискредитації журналістської професії як такої та негативним образом журналістів.

Серед позитивних тенденцій ІМІ спостерігає збільшення кількості кримінальних проваджень, відкритих за фактами порушення свободи слова, які були розслідувані правоохоронними органами і передані до суду (за весь 2015 рік - 11 проваджень до суду, за перший квартал 2016 року - 12 проваджень).

Порушення свободи слова стаються по всіх регіонах України. Лідерами є Київ, Миколаївщина та Одещина.
Слід зазначити, що у 2016 році погіршилася ситуація зі свободою слова в окупованому Росією Криму (за весь 2015 рік - 44 випадки, за п’ять місяців 2016 року - 22).

Основними структурами, які тиснуть на свободу слова в Криму є російська ФСБ, Роскомнагляд, підконтрольні окупаційній владі прокуратура Криму та суди.

“Збільшенню нападів і погроз сприяє також те, що в медіасередовищі станом на зараз відсутня суб’єктність, відсутня та структура, яка б об’єднувала журналістський цех, здійснювала його саморегуляцію і стояла на захисті прав журналістів.

Тому я закликаю журналістів проявляти більше солідарності і подумати над створенням спілки або самопрофесійного об’єднання, яке б як критикувало журналістів за порушення стандартів і джинсу, стежило б за чистотою професії. Але так само і захищало б тих журналістів, особливо розслідувачів, які постраждали через свої матеріали. Цього нам сьогодні дуже бракує”, - зазначила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.