Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Єгипетські піраміди - поза конкурсом “нових семи чудес світу”

За межею віків 14639 переглядів

Опубліковано - 21.04.2007 14:15 | Всі новини | Версія для друку

Єгипетські піраміди - поза конкурсом “нових семи чудес світу”
Єгипетські піраміди - поза конкурсом “нових семи чудес світу”
Піраміди Гізи прибрані із списку “нових семи чудес світу”, інтернет-конкурсу, ініційованого швейцарсько-канадським кінематографістом Бернардом Вебером.

Це зроблено на прохання єгипетської влади, обуреної власне проектом по вибору найвидатніших споруд в світі.

"Піраміди - єдине стародавнє диво, що збереглося, воно не потребує ніякого голосування, це просто смішно", - заявив Захі Хавасс (Zahi Hawass), голова Вищої ради з вивчення давнини. Його цитує агентство France Presse.

Конкурс Вебера, підтримуваний ЮНЕСКО, був започаткований в 2004 році. Його фінал відбудеться 7 липня 2007 року. У короткому списку, сформованому восени 2006-го, фігурувала 21 кандидатура, але, після протесту Єгипту, піраміди з нього зникли. Вебер спробував знайти компроміс і запропонував назвати піраміди "почесним кандидатом" на звання "нових семи чудес", але і це формулювання було визнане в Каїрі образливим.

Оригінальний список семи чудес склав старогрецький історик Геродот. До нього входили Александрійський маяк, колосс Родоський, храм Артеміди в Ефесі, статуя Зевса в Олімпії, висячі сади Семіраміди, мавзолей в Галікарнасі й єгипетські піраміди.

Бернард Вебер запропонував користувачам Інтернету скласти свій список. В якості кандидатів в ньому присутні Велика Китайська стіна, Тадж-махал, собор Василя Блаженного, статуї острова Пасхи, повідомляє Lenta.ru.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.