Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Дослідження: мозок творчих людей заважає їм заробляти

У світі науки 14298 переглядів

Опубліковано - 10.07.2018 04:17 | Всі новини | Версія для друку

Дослідники зробили висновок, що мозок творчих людей проявляє інтерес тільки до самого процесу, не беручи до уваги матеріальну винагороду
Дослідники зробили висновок, що мозок творчих людей проявляє інтерес тільки до самого процесу, не беручи до уваги матеріальну винагороду
Німецькі вчені з Геттінгенського медичного центру з’ясували, що особливості мозку заважають творчим людям заробляти великі гроші.

Результати дослідження наводить видання ArtNet.

В експерименті брали участь 24 добровольця, яких розділили на дві групи: в першій були художники, фотографи, скульптори, музиканти й актори, в другій - страхові агенти, адміністратори, інженери та представники інших «некреативних» професій.

Кожному учаснику показували декілька зображень, на яких потрібно було знайти певні кольори і натиснути на кнопку. За зелений колір учасникам давали 30 євро, а за інші нічого. В процесі тестування мозок учасників сканували за допомогою апарату МРТ.

Коли творчі люди знаходили «грошовий» колір, їх мозок показував дуже слабку активність в області смугастого тіла - ділянки, що відповідає за реакцію на винагороду. Зате коли художники знаходили кольори, але не отримували за це гроші, підвищена активність спостерігалася в передній префронтальній корі, яка відповідає за вироблення дофаміну, що впливає на почуття задоволення.

Дослідники зробили висновок, що мозок творчих людей проявляє інтерес тільки до самого процесу, не беручи до уваги матеріальну винагороду. Крім того, «художники» можуть працювати набагато краще, коли знають, що не отримають за це гроші.

"Взагалі, наші результати свідчать про існування чітких нервових рис дофамінергічної системи винагород художників, які менш схильні реагувати на прийняття грошових винагород", пишуть дослідники.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.