Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Влада Росії вважає «суперечливим історичним питанням» поховання жертв репресій у Сандармосі

Імперія «Совок» 3700 переглядів

Опубліковано - 15.08.2019 12:24 | Всі новини | Версія для друку

Влада Росії вважає «суперечливим історичним питанням» поховання жертв репресій у Сандармосі
Влада Росії вважає «суперечливим історичним питанням» поховання жертв репресій у Сандармосі
Міністерство культури російського регіону Карелія попросило «Российское военно-историческое общество» провести дослідження урочища в Сандармоху для «встановлення істини з суперечливих історичних питань», до яких відомство зарахувало факт поховання в Сандармоху жертв політичних репресій.

Про лист, датований 15 липня, повідомив телеканал «Дождь».

Лист підписаний виконувачем обов’язків міністра культури Карелії Сергієм Соловйовим. У ньому наголошується, що в 1992 році "Меморіал" знайшов в Сандармоху 236 «так званих розстрільних ям», в яких були виявлені нібито останки 121 людини («Меморіал» говорить про понад 6 тисяч розстріляних). Після цього, як пише міністерство, «Меморіал» «висунув ідею» поховання в урочищі жертв репресій 1937–1938 років, «яка за підтримки вітчизняних і закордонних зацікавлених сил стала парадигмою суспільної свідомості як у Росії, так і за кордоном».

У міністерстві вважають факт поховання в Сандармоху саме жертв репресій недоведеним і відзначають, що «ідея про поховання жертв репресій активно використовується низкою країн в деструктивних інформаційно-пропагандистських акціях в сфері історичної свідомості». Як приклад наводяться зустрічі, присвячені жертвам репресій у Сандармосі за участю «активістів громадських організацій та іноземних держав». При цьому, зазначає Соловйов, «ряд авторитетних карельських істориків» дотримується версії про те, що в Сандармоху були поховані не репресовані, а радянські військовополонені, загиблі в фінському полоні під час війни.

«Российское военно-историческое общество» розпочало розкопки в Сандармоху 12 серпня. ЦЯ організація, очолювана міністром культури Росії Володимиром Мединським, торік уже займалася розкопками, стверджуючи, що мета цих дій – знайти останки радянських військовополонених, нібито розстріляних під час Другої світової війни фінською адміністрацією Карелії. При цьому, як відзначають у «Меморіалі», автори цієї гіпотези не можуть навести жодного документального свідчення на її користь і не можуть назвати імен людей, яких вони шукають в розстрільних ямах у Сандармоху.

За даними міжнародного товариства «Меморіал», в роки Великого терору в Сандармоху була розстріляна 6241 людина, імена всіх встановлені істориками.

Один із керівників експедиції, під час якої були знайдені останки розстріляних у Сандармосі, –історик, голова карельського «Меморіалу» Юрій Дмитрієв. Зараз він перебуває під вартою за звинуваченням у педофілії. Історик відкидає звинувачення. Правозахисний центр «Меморіал» вважає кримінальне переслідування Дмитрієва політично мотивованим.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.