Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна озвучила свою позицію перед газовими переговорами з ЄК і Росією

Газоват 3826 переглядів

Опубліковано - 18.09.2019 17:22 | Всі новини | Версія для друку

Україна озвучила свою позицію перед газовими переговорами з ЄК і Росією
Україна озвучила свою позицію перед газовими переговорами з ЄК і Росією
Новий раунд тристоронніх переговорів між Україною, ЄС та РФ про транзит російського газу територією України після 2019 року відбудеться 19 вересня. Київ озвучив свої позиції. Кремль не очікує прориву від перемовин.

Україна має намір домовитися з Єврокомісією та Росією про 10-річний контракт на транзит природного газу обсягом до 90 мільярдів кубометрів за рік. Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель на брифінгу в Києві в середу, 18 вересня.

"У нас є позиція, озвучена віце-президентом Європейської комісії з Енергетичного союзу Марошем Шефчовичем. Там було названо певні обсяги і терміни. Ми повністю підтримуємо позицію. Ви, напевно, чули: 60 + 10 і 60 + 30 на 10 років", - цитує міністра інформагенція "Українські Новини".

Раніше виконавчий директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявляв, що Україна запропонує Росії забронювати транзитні потужності обсягом у 60 мільярдів кубометрів на рік терміном на 10 років. Ще 30 мільярдів кубометрів Київ пропонуватиме для інших компаній або "Газпрому" на короткотерміновій основі.

Кремль не очікує конкретних домовленостей

Утім, у Кремлі не очікують досягнення конкретних домовленостей. "Не варто очікувати від цієї зустрічі якихось конкретних домовленостей, безумовно, там потрібно вести ще багато кропіткої роботи", - заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков 18 вересня. Таким чином він відповів на запитання журналістів про те, чи вдасться сторонам досягти згоди з огляду на політичне значення перемовин.

"Це питання економічної доцільності, тому профільні відомства домовлятимуться", - додав Пєсков. Прес-секретар Путіна утримався від відповіді на питання, чи очікує Кремль зближення позицій на цій зустрічі, і переадресував його міністерству енергетики РФ.

Третій раунд газових консультацій

Третій раунд тристоронніх газових консультацій про довгостроковий транзит російського газу територією України проведуть у четвер, 19 вересня, у Брюсселі. У Єврокомісії (ЄК) 18 вересня підтвердили цю інформацію. На переговорах головуватиме заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович, ідеться в повідомленні ЄК.

Перед тристоронніми консультаціями Шефчович проведе двосторонні зустрічі з кожною з делегацій. Делегацію України очолює міністр енергетики Олексій Оржель, делегацію РФ - міністр енергетики РФ Олександр Новак. У консультаціях також братимуть участь керівники "Нафтогазу" і "Газпрому".
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.