Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Страшна екологічна катастрофа на Львівщині. Горять 11 вагонів фосфору

Надзвичайна подія 8007 переглядів

Опубліковано - 17.07.2007 11:27 | Всі новини | Версія для друку

Страшна екологічна катастрофа на Львівщині. Горять 11 вагонів фосфору
Страшна екологічна катастрофа на Львівщині. Горять 11 вагонів фосфору
Надзвичайна ситуація сталася на Львівщині. 11 вагонів із жовтим фосфором - отруйною речовиною - перекинулися неподалік Ожидова у Бузькому районі.

Через виток фосфору з однієї цистерни сталося самозаймання 6 цистерн. Постраждали 4 рятувальники, які першими прибули на місце аварії.

Як передають інформаційні агенції, постраждалі, які опинилися на місці події першими, наразі знаходяться в реанімації.

До півночі вдалося згасити вогонь на шести цистернах, ліквідація вогню на інших продовжується. Робота по гасінню ускладнюється тим, що гасити фосфор водою не можна, оскільки він виділяє отруйний газ.

На місце події в підкріплення декільком десяткам пожежних розрахунків, викликаним з довколишніх районів Львівської області, прибули 150 службовців внутрішніх військ.

МНС запропонувало жителям довколишніх сіл евакуюватися і направило їм близько десяти автобусів, проте люди відмовляються залишати свої будинки. На даний момент охочих набралося тільки на один автобус. Примусової евакуації населення не буде, проте ніхто "не може передбачати наслідків аварії", сказав представник львівських властей.

Наразі пожежу остаточно не ліквідовано, оскільки місцями виникають нові загорання, а піни на їх гасіння не вистачає. Про повідомив голова Бузької районної держадміністрації (РДА) Микола Білінський. За його словами, пожежа вже не така інтенсивна і потужна.

За його словами, за останніми даними, вже близько 200 сімей евакуйовані, але люди неохоче залишають домівки, оскільки на їхніх подвір`ях залишається худоба та свійські тварини й птахи. Він додав, що на місці події працює близько 40 спецмашин, але, за отриманою ним інформацією, у пожежників не вистачає піни на гасіння.

Під час гасіння пожежі утворилася хмара з продуктів горіння (зона ураження близько 90 кв. км). До зони враження потрапило 14 населених пунктів Бузького району та окремі території Радехівського та Бродівського районів області.

Смертельна доза жовтого фосфора становить десяту долю граму. Викликає ураження кісток, кісткового мозку, некроз щелепи. Фосфор застосовують у виготовленні мінеральних добрив, а також для так званих фосфорних бомб.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.