Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Антарктиді знайшли активний вулкан

Невідоме 8580 переглядів

Опубліковано - 21.01.2008 14:35 | Всі новини | Версія для друку

В Антарктиді знайшли активний вулкан
В Антарктиді знайшли активний вулкан
Британські вчені заявили про те, що вулкан у західній частині Антарктики, який викидав лаву востаннє близько 2000 років тому, досі є активним.

Учені повідомляють, що вулкан у горах Хадсона (Гудзонових горах) на заході землі Елсверта в Західній Антарктиді, досі залишається активним. Але навіть якщо сильних вивержень найближчим часом не буде, це відкриття має дуже важливе значення для глобального клімату Землі.

Британські геологи називають масштаби викиду антарктичного вулкана катастрофічними, адже стовп диму й вихлопів сягав іноді висоти 12 кілометрів. Крім того, фахівці впевнені, що після виверження вулкана у світовий океан вилилося кілька мільйонів тонн прісної води, яка виникла внаслідок взаємодії розпеченої лави з льодовими масивами.

Більша частина Антарктики є сейсмічно стабільною, але західна частина материка пролягає через доволі великий розлам у земній корі, що призводить до вихлопів геотермальної енергії й вулканічної активності.

Геологи стверджують, що цей вулкан - унікальний. Він єдиний на сьогодні з відомих вулканів, який повністю вкритий кригою. У разі виверження там осяде вся його лава. Поверхня крижаної шапки Південного полюса й пік вулкана розділяють близько сотні метрів.

Дотепер геологам були відомі лише звичайні вулкани, розташовані на землі, і вулкани підводні, тепер до них додалися й підкригові вулкани.

Відомо, що діаметр вулкана біля підніжжя становить близько 500 кілометрів, а його останнє виверження відбувалося в 207 році до н.е.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.