Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Довжина печери Млинка збільшилася на 40%

Довкілля Регіон: Тернопільська область 12320 переглядів

Опубліковано - 23.03.2009 08:49 | Всі новини | Версія для друку

Фото - www.vox.com.ua
Фото - www.vox.com.ua
На Тернопільщині у найдоступнішій з великих печер “Млинки” за рахунок щойно відкритого району довжину печери збільшено на 40%.

Як повідомив прес-секретар туристичного клубу “Кристал” Андрій ЯНОВИЧ, після того, як в крайній західній точці печери спелеологи натрапили на тріщину, з якої відчувалася тяга повітря, а також помітили, що у тріщину залітають кажани, виникло припущення, що там може бути ще один район.

Прохід місцеві спелеологи та їхні колеги з Києва довбали близько двох років. В кінці вузького проходу, видовбаного в глині та камені, першопрохідцям відкрилися об’ємні зали невідомого лабіринту.

«Новий район відзначився не характерними для Млинків великими залами, глибокими розпорами та двоповерховим розташуванням ходів. Оскільки цей район дуже великий і має перспективи для розширення, його назвали «Глобальним». Під час нещодавньої експедиції спелеологи, завдяки відкритому новому району, нанесли на карту ще близько двох кілометрів нових лабіринтів печери Млинки», – розповів А. ЯНОВИЧ.

За його словами, попасти у новий район нечисленні бажаючі зможуть лише під час експедицій, оскільки йти до нього потрібно кілька годин. Окрім цього, в дальні райони печери туристів, як правило, не водять задля її збереження.
Фото - ukr-tur.narod.ru
Фото - ukr-tur.narod.ru
Довідка. Печера Млинки знаходиться в Тернопільській області поблизу Чорткова. Відкрита тернопільськими спелеологами в 1960 році (тоді ще гуртківцями обласної дитячої екскурсійно-туристської станції). Входить у десятку найдовших гіпсових печер України. Загальна довжина ходів - 28 км (до останніх досліджень).

Походження назви “Млинки”: на безіменному струмку, що протікав біля печери, наприкінці 18 – на початку 19 століть був побудований водяний млин, після чого річечку назвали Млиночки, а хутір, який виник неподалік – Млинки. У 70-і роки хутір приєднали до села Залісся і назва “Млинки” пропала з карти. Лишилась лише пам’ять у назві печери.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Біда України в тому, що нею правлять люди, яким вона не потрібна”
Михайло Грушевський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.