Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Науковці: симпатії до незнайомця регулюються гормонами

Він і Вона 13775 переглядів

Опубліковано - 14.04.2009 00:05 | Всі новини | Версія для друку

Симпатія і довіра при знайомстві частково визначаються гормонами
Симпатія і довіра при знайомстві частково визначаються гормонами
Британські вчені встановили, що гормон окситоцин впливає на те, наскільки привабливими і надійними здаються нам нові знайомі.

При викиді окситоцину, більш відомого своєю здатністю налагоджувати контакт між матір'ю та новонародженим, "ми з більшою ймовірністю бачимо незнайомих нам людей в більш вигідному світлі", стверджує Ангелікі Теодоріду, психолог британського університету Брістолі і керівник даного дослідження, результати якого опубліковані в журналі Hormones and Behavior.

Дані більш ранніх досліджень говорили про те, що рівень окситоцину підвищується, коли матері бачать своїх новонароджених дітей, або торкаються до них, пише автор статті Юен Келлоуей.

Вчені під керівництвом Теодоріду піддали 96 учасників експерименту впливу окситоцину або плацебо і попросили їх оцінити чоловіків і жінок, знятих на фотографіях, з точки зору привабливості й довіри.

Поза залежністю від статі і настрою добровольці, які отримали окситоцин, визнали незнайомців більш привабливими і надійними, встановили психологи.

Нагадаємо, американські вчені нещодавно встановили, що в ухваленні рішення "красиво чи ні" у чоловіків і жінок беруть участь різні області мозку, через що вони по-різному оцінюють прекрасне.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Він і Вона»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.