Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тиранозаври вимерли від запалення горла

Невідоме 12111 переглядів

Опубліковано - 1.10.2009 11:48 | Всі новини | Версія для друку

Тиранозаври вимерли від запалення горла
Тиранозаври вимерли від запалення горла
Вчені встановили, що смертоносні хижаки Tyrannosaurus rex гинули від хвороби, схожої на трихомоноз - інфекційне захворювання, характерне для багатьох сучасних птахів, що супроводжується запаленням зоба.

Стаття вчених з'явилася у журналі PLoS One, а її короткий виклад поданий у прес-релізі Університету Вісконсина у Медісоні, співробітники якого брали участь у роботі.

У рамках дослідження палеонтологи вивчили 65 залишків тиранозаврів. Серед них був скелет тиранозавра Сью, який є одним з найбільш повних на сьогоднішній день скелетів.

Висота Сью за життя складала близько чотирьох метрів, а довжина тіла - 14 метрів. Зокрема, вчених цікавили сліди на щелепах, які раніше списувалися на зіткнення між ящерами.

У результаті, вчені виявили у більшості досліджуваних особин отвори з дуже рівними краями, що зовсім не характерно для слідів боротьби. Звідси вони висновували, що дані сліди, імовірно, є результатом захворювання.

Найбільш вірогідною хворобою є аналог трихомонозу - захворювання, спричинене одноклітинним паразитом Trichomonas gallinae. Типовим його поширювачем є голуби, які від нього майже не страждають.

Серйозних збитків паразит завдає хижакам, таким як соколи. Через захворювання у птахів запалюється глотка і зоб, що ускладнює прийом їжі.

На думку дослідників, аналогічні симптоми спостерігалися й у стародавніх ящерів. Вчені вважають, що, наприклад, Сью могла померти, таким чином, від голоду - запалення горла не давало їй харчуватися.

За словами вчених, більше половини залишків, які вивчали, мають сліди хвороби. Вони вважають, що смертність серед тиранозаврів через запалення горла була вкрай високою. При цьому дослідники наголошують, що до вимирання ящерів захворювання не мало жодного відношення.

Нагадаємо, що у серпні цього року в Польщі знайдені залишки предка тиранозавра.

Дослідники вважають, що це один із предків тиранозаврів. Вік кісток - приблизно 200 мільйонів років. Це найбільш древня знахідка вчених за всю історію розкопок на Землі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.