Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Сирії знайшли свій Стоунхендж

За межею віків 10259 переглядів

Опубліковано - 3.03.2010 15:14 | Всі новини | Версія для друку

Фото Роберта Мейсона, Королівський музей провінції Онтаріо
Фото Роберта Мейсона, Королівський музей провінції Онтаріо
Група вчених з Королівського музею Онтаріо (Канада) знайшла в Сирії залишки стародавньої кам’яної споруди, яка нагадує британський Стоунхендж

Доктор Роберт Мейсон (Robert Mason) розповів виданню The Independent, що під час прогулянки в районі монастиря Дейр Мар Муса аль-Хабаш, він виявив в невивченій археологами частині Сирійській пустелі композицію зі згрупованих у кільця каменів і те, що ймовірно є усипальницями.

Згідно з попереднім аналізом Мейсона, знахідки належать до близькосхідного неоліту, який припадає тут на 8500-4300 роки до н.е. Таким чином, ця знахідка може виявитися давнішою за британський Стоунхендж, який датується приблизно 4500 роком до н.е.

Однак для більш точного датування необхідно більш докладне дослідження, яке команда дослідників з Канади провести не змогла. За словами Мейсона, цьому, зокрема, заважає розташована неподалік сирійська військова база. Для того, щоб убезпечити себе, дослідник під час відвідин місця знахідки навіть брав із собою місцевого ченця.

Навпроти залишків кам'яного кола виявлено місце, де, за припущенням Мейсона, могли бути поховані троє знатних людей того часу. Однак прямих доказів того, що призначенням споруди було саме поховання, у дослідників поки що немає.

Вчені відзначають, що знайдена в Сирії структура може бути далеко не унікальним об'єктом на Близькому Сході. За допомогою даних, отриманих зі супутників, вченим вдалося виявити і інші кам'яні споруди, в тому числі кільцеподібної і пірамідальної форми, на території Йорданії та Ізраїлю. Проте археологи визнають, що всі ці відкриття досі мало вивчені фахівцями.

Змінити цю ситуацію у випадку сирійської знахідки допоможуть найближчі наукові дослідження. Група фахівців з епохи неоліту вирушить до монастиря Дейр Мар Муса аль-Хабаш влітку 2010 року.

Період неоліту (остання стадія кам`яного віку) є період часу, коли люди лише починали освоювати землеробство і створювати власні господарства. В цей період вони проживають у невеликих поселеннях.

Власні “Стоунхенджі” має і Україна - один з них, періоду енеоліту (перехідний період між неолітом і бронзовою добою) знаходиться на острові Хортиця.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.