Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Британії врятували від вимирання найменше латаття на Землі

У світі науки 7737 переглядів

Опубліковано - 19.05.2010 16:21 | Всі новини | Версія для друку

У Британії врятували від вимирання найменше латаття на Землі
У Британії врятували від вимирання найменше латаття на Землі
Співробітникові Королівських ботанічних садів Великобританії вперше вдалося виростити з насіння латаття теплолюбне.

Цей вид є найменшим представником цього роду на планеті. Останні екземпляри латаття в дикій природі загинули два роки тому.

Квіти латаття теплолюбного завширшки не більше одного сантиметра, це найменша рослина цього роду на Землі. Останні екземпляри мініатюрного латаття в природі зникли в 2008 році, коли струмок у Руанді, біля берегів якого росли ці квіти, почали використовувати для сільськогосподарських цілей.

Карлос Магдалена вперше успішно проростив насіння, збережене німецькими вченими, і виростив у ботанічному саду біля 20 дорослих рослин. Вирішити проблему створення необхідних для квітки умов йому вдалося після низки безуспішних спроб, коли у нього залишилося всього близько 20 насінин, а одну з двох останніх рослин у Німеччині з'їв щур.

"Я справді дуже щасливий і відчув полегшення, коли мені вдалося успішно виростити рослину. Тоді я зрозумів, що тепер вона не зникне назавжди", - сказав Магдалена.

Як повідомляють ЗМІ, біологу вдалося вирішити проблему після того, як один із студентів переклав з німецької опис природного середовища перебування латаття. За словами Магдалени, раніше всі намагалися пророщувати насіння під водою, як проростають інші види латаття. Коли він прочитав опис, він припустив, що вони можуть потребувати вуглекислого газу з повітря, і висадив насіння в горщики з суглинком, помістивши їх в контейнери з теплою водою.

Як зазначає сам Магдалена, наступним кроком буде повернення рослини в дику природу. При цьому, за його словами, вона цілком може стати і кімнатною квіткою: лілії потрібно багато світла і вологий ґрунт, а завдяки невеликим розмірам її можна виростити хоч у кавовій чашці.

Нагадаємо, що наприкінці 2009 року різнопрофільний учений зі США, досліджуючи орхідеї, випадково виявив найменший у світі вид цієї квітки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.