Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Святослав Вакарчук ініціював встановлення пам`ятника Володимиру Івасюку

Суспільне життя Регіон: Львівська область 15838 переглядів

Опубліковано - 2.10.2006 14:30 | Всі новини | Версія для друку

Святослав Вакарчук: “...Ця людина стала для мене життєвим прикладом, а своїм талантом надихнула мільйони”
Святослав Вакарчук: “...Ця людина стала для мене життєвим прикладом, а своїм талантом надихнула мільйони”
В день 750-річніці Львова львів'янин Святослав Вакарчук подякував рідному місту дарунком - ініціював встановлення у Львові пам'ятника видатному українському композитору Володимиру Івасюку.

На урочистій церемонії з нагоди святкування 750-річчя Львова Святослав Вакарчук зі сцени Львівської опери звернувся до Вельмишанового пана міського голови міста Львова, а також до вельмишановних депутатів міської ради, та всіх львівян з проханням дати згоду на встановлення у місті пам'ятника Володимиру Івасюку.

Святослав Вакарчук повністю профінансує виготовлення та встановлення пам'ятника Володимиру Івасюку у Львові з грошей, зароблених власною творчістю як музиканта.

Святослав Вакарчук:
...Ця людина стала для мене життєвим прикладом, а своїм талантом надихнула мільйони. Його пісня розлетілася по цілому світу, несучи справжню музику та українське слово в часи, коли воно потребувало найбільшої підтримки. Вулицями Львова він ходив, повітрям Львова він дихав. І на мою думку, існує чудове і, мабуть, однозначне місце для цього пам'ятника. Це невеличка площа, що розташована на місці, де проспект Шевченка впирається в будинок профспілок, через цю площу проходить найкоротший шлях від музичної Академії до філармонії. Саме тут проходив Володимир, кожного дня навчаючись у Львівській консерваторії.
Могила Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі
Могила Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі
В свою чергу міський голова Андрій Садовий позитивно сприйняв ідею Святослава Вакарчука, зазначивши, що вже невдовзі міська рада оголосить міжнародний конкурс на виконання скульптури.

Святослав Вакарчук звертається до Вас всіх з проханням підтримати ідею встановити Володимиру Івасюку такий гарний пам'ятник, якими є його пісні: світлоносні, проникливі, глибокі та щирі. Вічні… Як й сама постать Володимира Івасюка, спадщина якого й понині єднає українців у світі.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.