Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Курка чи яйце? Вчені довели, хто був першим

У світі науки 44813 переглядів

Опубліковано - 15.07.2010 14:54 | Всі новини | Версія для друку

Курка чи яйце? Вчені довели, хто був першим
Курка чи яйце? Вчені довели, хто був першим
Британські вчені дали відповідь на питання, яке багато років ставило у безвихідь найблискучіші уми людства: що з’явилося першим - курка чи яйце.

Згідно з даними досліджень, першою все-таки з'явилася курка.

Вчені з університетів міст Шеффілда і Уоріка провели дослідження за допомогою потужного комп'ютера, який змоделював на генетичному рівні процес появи курячого яйця.

Як зазначають автори дослідження, ключову роль у його формуванні відіграє протеїн овокледінін-17 або ОС-17. Він бере участь у створенні яєчної шкаралупи. Без цього протеїну, який є в організмі курки, з'явитися яйце не може.

"Цей протеїн був відомий вже давно, проте тільки зараз ми встановили, що він безпосередньо пов'язаний з формуванням яйця і контролює цей процес", - заявив один з керівників робіт професор Колін Фрімен.

Також учений зазначає, що у різних видів птахів існують різні варіанти цього протеїну, хоча вони й виконують схожі функції. Таким чином, кури володіють унікальною формою ОС-17, без якої відоме всім куряче яйце з'явитися на світ не може.

У результаті британські учені змогли відповісти на наукове питання, що вважалося нерозв'язним, встановивши, що першою з'явилася курка, а лише потім яйце.

Нагадаємо, в квітні цього року повідомлялося про півня, що проживає на одній з ферм в італійській Тоскані, який змінив стать. Це відбулося після того, як курник розорила лисиця. Залишившись без курей, молодий півень почав нести і висиджувати яйця.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.