Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На поверхні Меркурія знайшли сліди вулканів

У світі науки 5621 перегляд

Опубліковано - 16.07.2010 16:57 | Всі новини | Версія для друку

На поверхні Меркурія знайшли сліди вулканів
На поверхні Меркурія знайшли сліди вулканів
Під час третього космічного польоту повз Меркурій космічний дослідницький апарат Месенджер виявив на поверхні планети сліди вулканічної діяльності.

Як повідомляє автор дослідження Луїз Проктер з Лабораторії прикладної фізики університету Джонса Хопкінса, на планеті виявлено ударний басейн діаметром 290 кілометрів, що отримав ім'я композитора Сергія Рахманінова. У цьому басейні є рівнинні ділянки, які, на думку вчених, утворені вже після появи самого басейну у результаті виверження вулканів.

"Ми вважаємо ці рівнинні ділянки наймолодшими вулканічними відкладеннями зі знайдених на Меркурії. Інші спостереження передбачають, що планета пережила набагато довший період вулканізму, ніж вважалося, можливо, він протягнувся і в другу половину історії Сонячної системи", - пояснила Проктер.

Меркурій - найближча до Сонця і найменша в Сонячній системі планета. Про неї відомо порівняно небагато: повну карту Меркурія вдалося скласти лише в 2009 році на основі даних зонда Марінер-10, який вивчав планету в 1970-х роках, і нового зонда Месенджер.

Месенджер був запущений НАСА в серпні 2004 року. Основне завдання апарата - вивчення Меркурія, на орбіту якого Месенджер повинен вийти в березні 2011 року.

Нагадаємо. що в минулому році міжнародний союз астрономів оприлюднив список офіційно присвоєних кратерам Меркурія назв. Серед них - імена всесвітньо відомих композиторів, письменників, художників.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.