Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Місія NASA вже виявила сотні екзопланет

У світі науки 5510 переглядів

Опубліковано - 27.07.2010 18:21 | Всі новини | Версія для друку

Місія NASA вже виявила сотні екзопланет
Місія NASA вже виявила сотні екзопланет
Вчений, що займається місією нового орбітального телескопа “Кеплер”, повідомив, що телескоп виявив в Галактиці безліч схожих на Землю планет.

Очікувалося, що ця інформація буде розкрита тільки в лютому 2011 року. Про витік даних пише портал Discovery News.

Дослідник Дімітар Сасселов (Dimitar Sasselov) поділився відомостями про результати роботи "Кеплера" під час свого виступу на конференції Tedglobal, яка проходила в Оксфорді. На одному із слайдів був намальований графік розподілу по масі виявлених телескопом планет. З 265 показаних на слайді планет 140 були позначені підписом "схожі на Землю". Це означає, що їхній радіус перевищує радіус Землі не більше ніж в два рази. Всього "Кеплер" знайшов більше 700 позасонячних планет.

До того, як астрономи обробили зібрані "Кеплером" дані, більшість фахівців дотримувалися думки, що в Чумацькому Шляху переважають великі планети, розмір яких порівнянний з розміром Юпітеру. Частково така точка зору пояснювалася тим, що існуючі методи виявлення позасонячних планет (їх також називають екзопланетами) дозволили знаходити тільки великі за розміром тіла. Чутливість "Кеплера" набагато вища (учені встановили, що він може шукати навіть супутники екзопланет), тому зібрані їм дані дозволили змінити уявлення про склад зоряних систем.

Поки відмічені на слайді схожі на Землю планети є тільки кандидатами - тобто їхнє існування має бути підтверджене подальшими спостереженнями. Вчений не виключає, що близько половини з них може виявитися не планетами, а артефактами, пов'язаними з перешкодами при спостереженні.

Крім того, деяка частина з "землеподобних" планет, з високою вірогідністю, обертаються дуже близько до своїх зірок і тому випадають з числа потенційних населених (саме можливість існування на схожих на Землю планетах життя привертає астрономів). Сасселов відзначив, що в цілому учені, що займаються місією "Кеплера", розраховують виявити близько 60 "інших Земель", уточнює портал SCIENCENOW.

На даний момент NASA, під егідою якого був створений "Кеплер", ніяк не прокоментувало заяву Сасселова.

Зазвичай інформація про дані, зібрані в ході місій Американського космічного агентства, залишається закритою для публіки і наукової громадськості протягом деякого часу. Це необхідно для того, щоб учені, які безпосередньо пов'язані з отриманням цієї інформації, могли першими опублікувати статті про відкриття. Після цього NASA викладає всі зібрані дані у відкритий доступ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.