Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сьогодні вночі можна побачити унікальне явище: парад планет і метеоритний дощ

У світі науки 7570 переглядів

Опубліковано - 6.08.2010 10:49 | Всі новини | Версія для друку

Сьогодні вночі можна побачити унікальне явище: парад планет і метеоритний дощ
Сьогодні вночі можна побачити унікальне явище: парад планет і метеоритний дощ
Рідкісне явище можна побачити в п’ятницю ввечері, 6 серпня, на небі, якщо його не будуть закривати пелена диму та хмари - парад планет, коли на невеликій ділянці небозводу зберуться відразу три планети: Венера, Марс і Сатурн, до яких буде навідуватися також Меркурій.

Венеру, Марс і Сатурн в дні параду планет можна буде побачити в сузір'ї Діви, Меркурій буде ненадовго з'являтися на небі після заходу сонця у сусідньому сузір'ї Лева.

Починаючи з 12 серпня, до них почне приєднуватися зростаючий Місяць, і тоді ж досягне піку головне космічне шоу серпня - метеорний потік Персеїди, коли за годину з неба падатимуть сотні метеорів - падаючих зірок.

"Парадом планет називають ситуацію, коли кілька планет виявляються досить близько одна до одної з точки зору земного спостерігача. Кажуть, що вони" шикуються в одну лінію ", але це занадто, краще сказати:" по одну сторону від Сонця ", - сказав старший науковий співробітник Державного інституту імені Штернберга МГУ Володимир Сурдін.

Він зазначив, що у ЗМІ часто пов'язують ці події з якимись апокаліптичними подіями, проте подібні прогнози не мають під собою ніякого ґрунту.

"Можна не сумніватися, що ми ще не раз почуємо такі прогнози, що експлуатують основні інстинкти людини, на другому місці серед яких - страх", - сказав учений.

Як повідомлялося раніше, 29 січня жителі Землі змогли побачити найяскравіший і найбільший Місяць в цьому році. Цього ж дня також відбулося так зване протистояння планет - Сонце, Земля і Марс вишикувалися в одну лінію.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.