Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені вважають новий Податковий кодекс - гальмом економіки

Громадська думка 7553 перегляди

Опубліковано - 12.08.2010 14:18 | Всі новини | Версія для друку

Вчені вважають новий Податковий кодекс - гальмом економіки
Вчені вважають новий Податковий кодекс - гальмом економіки
Всеукраїнський союз учених-економістів виступає за зняття з обговорення прийнятого парламентом в першому читанні проекту Податкового кодексу України, запропонованого Кабінетом міністрів.

Про це йдеться у відкритій заяві союзу на адресу Верховної Ради.

На думку вчених, проект Податкового кодексу "суперечить стратегічній меті президента України - входженню України через 10 років до двадцятки провідних країн світу". Учені пояснюють, що з урахуванням того, що сьогодні країна за рівнем конкурентоспроможності національної економіки знаходиться на 82-му місці в світі, досягнення стратегічної мети, озвученої Президентом України Віктором Януковичем, вимагає неординарних, новаторських рішень, оскільки традиційними методами за 10 років обігнати понад 60 країн неможливо.

"Головною проблемою української економіки є морально і технологічно відстала, низькорентабельна, енерго- і матеріаломістка індустріально-аграрна структура національного виробництва при домінуванні імпортного суспільного споживання кінцевого продукту. Така структура виробництва може забезпечувати лише відстаючий або вічно доганяючий тип економічного розвитку, але ніяк не випереджаючий", - підкреслили вчені.

Відповідно, на їхню думку, головним завданням досягнення стратегічної мети має стати швидка зміна структури національного виробництва і зміни структури суспільного споживання з імпортної продукції на вітчизняну.

Рішення даної задачі можливе лише шляхом реалізації комплексного підходу до реформування всіх основних підсистем загальнонаціонального економічного механізму, однією з яких є податкова система.

Але вчені-економісти переконані, що існуючий проект Податкового кодексу є лише "віддзеркаленням концепції податкової системи України останніх 15 років, тобто одним з гальм, а не прискорювачем економічного розвитку". Саме тому вчені вважають за доцільне повністю зняти з обговорення даний проект.

При цьому Всеукраїнський союз учених-економістів розробив нову концепцію податкової системи України. На думку вчених, ця нова концепція "не має світових аналогів і, безумовно, в разі реалізації буде, по-перше, дієвим інструментом прискорення всіх економічних процесів, а по-друге - сприяти інтенсифікації зміни структури національного виробництва у бік створення крупних високорентабельних інтелектоємких виробництв".

Учені на основі цієї концепції пропонують розробити новий проект Податкового кодексу, "який дійсно відкриє перед нашою країною принципово інші можливості".

"Податкова політика країни, як і всі інші складові національного економічного механізму, повинні базуватися на передовій науковій думці і обґрунтовуватися критеріями наукової істини, а не більшістю голосів", - йдеться в заяві.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.