Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Дніпропетровську побудують космодром

Технології 6767 переглядів

Опубліковано - 29.10.2010 16:20 | Всі новини | Версія для друку

Завод «Південмаш» у Дніпропетровську
Завод «Південмаш» у Дніпропетровську
У четвер у Дніпропетровську почали будівництво випробувального комплексу «Сухий космодром».

Діючий макет буде аналогом бразильського космодрому Алкантара. Це також буде перший у світі тренувальний космічний комплекс, де здійснюватимуть пробні «пуски» українських ракет-носіїв.

«Сухий космодром» називають першим за роки за роки незалежності України об’єктом, який буде забезпечувати роботу підприємств космічної галузі. Над його спорудженням, яке фінансує держава, працюватимуть одразу кілька великих підприємств міста: традиційно космічні «Південний машинобудівний завод» та Конструкторське бюро «Південне», а також машинобудівний «Дніпроважмаш».

Пусковий комплекс буде призначений для відпрацювання агрегатів і систем, створюваних дніпропетровськими ракетобудівниками, що беруть участь у спільному українсько-бразильського космічному проекті. Кілька років тому Україна і Бразилія домовились про співпрацю.

Відтак космодром у Дніпропетровську буде своєрідним діючим макетом пускового комплексу «Алкантара», що в Бразилії.

Ризиків при пусках буде менше

Українські фахівці вдома відпрацьовуватимуть підвезення ракети-носія до місця старту, оцінюватимуть поведінку ракети при вітрі різної сили тощо, щоб потім, при справжніх пусках в Бразилії, було менше ризиків і ексцесів.

Будівництво уже готують, розповів голова наглядової ради ВАТ «Дніпроважмаш» Олександр Зінов’єв.

«Активно готуємо зараз майданчик для будівництва. Дуже важливо, що це буде повністю створений тільки українськими виробничниками комплекс», – сказав керівник заводу.

Космічний комплекс – вирішення деяких земних проблем

А втім, від будівництва нового космодрому, окрім космічного, є й суто земний зиск, кажуть у міській раді. Об’єкт дасть понад 10 тисяч нових робочих місць, а відтак і поповнення міського бюджету.

Отож місто обіцяє сприяти будівництву, навіть зробило певні пільги для підприємств-учасників проекту, сказав міський голова Іван Куліченко.

«Виконком ухвалив рішення: ми дали певні преференції щодо відрахувань до міського бюджету, хоча місту і самому треба гроші позаріз. Але ми розуміли, як важко колективу з середньою зарплатнею в 2 тисячі 100 гривень. Дніпропетровськ був і буде космічною столицею», – заявив міський голова.

До фундаменту нового космічного об’єкту заклали капсулу з посланням майбутнім поколінням ракетобудівників.

Відкриття ж космодрому запланували на середину наступного року. Якщо все вдасться, це буде подія міжнародного значення, кажуть учасники проекту: Україна ще раз підтвердить свій статус потужної космічної держави.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.