Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україні треба в НАТО, інакше Росія перетворить її на "чисто формальну автономію"?

Громадська думка 9622 перегляди

Опубліковано - 23.10.2006 21:05 | Всі новини | Версія для друку

Україні треба в НАТО, інакше Росія перетворить її на "чисто формальну автономію"?
Україні треба в НАТО, інакше Росія перетворить її на "чисто формальну автономію"?
Більшість українських експертів позитивно ставляться до вступу України в НАТО і негативно до позаблокового статусу держави.

Про це свідчать результати опитувань українських експертів з питань національної безпеки, оприлюднених у понеділок представниками Фонду "Демократичні ініціативи".

Опитування проводилося з 20 по 29 вересня 2006 року. У ньому брали участь представники Міністерства оборони, Ради нацбезпеки й оборони та інших компетентних організацій. Усього організатори опитування одержали відповіді від 55 експертів.

Зокрема, більшість експертів (53 опитаних) підтвердили існування зовнішніх загроз незалежності і територіальній цілісності України.

Основними погрозами експерти вважають незавершеність процесу демаркації кордонів із країнами-сусідами (Росією, Молдовою, Білорусією, Румунією), що, на їхню думку, може призвести до конфліктів між цими країнами, геополітичне положення України, що завдяки цьому є "розмінною монетою" у боротьбі за сфери впливу серед великих впливових держав.

Також погрозою називають зовнішню політику Росії, що найчастіше характеризується як "неоімперська" або "політика сателітизації" і спрямована на перетворення України на "чисто формальну автономію".

На думку більшості експертів (47) Україна повинна вступити у певний військовий блок. Більшість із них висловилися за вступ до НАТО.

Зокрема, експерти вважають, що вступ України в оборонний Союз країн СНД не піде на користь Україні, тому що в цій організації домінує Росія, і це не відповідає євроінтеграційному курсу країни.

У свою чергу, відзначають експерти, вступ України до НАТО буде сприяти зміцненню суверенітету України, наблизить її до членства в ЄС, забезпечить реформування Збройних сил, збільшить інвестиційну привабливість держави, послужить демократизації інститутів влади.

Більшість експертів (31) вважають, що проголошення України в Конституції нейтральною, не може бути ефективно застосоване в сучасному світі, де практично немає країн, що не входять у якийсь союз, коаліцію, організацію.

Крім того, на їхню думку, позаблоковий статус України в умовах російського тиску завжди буде залишатися умовним.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.