Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Полювання на відьом: після другого обшуку українську бібліотеку в Москві закрили

Імперія «Совок» 6760 переглядів

Опубліковано - 27.12.2010 09:09 | Всі новини | Версія для друку

Полювання на відьом: після другого обшуку українську бібліотеку в Москві закрили
Полювання на відьом: після другого обшуку українську бібліотеку в Москві закрили
Після другого обшуку єдина на території Росії Бібліотека української літератури в Москві опечатана і закрита. Провокація чекістів з підкиданням екстремістської літератури провалилася.

Про це повідомила директор цього закладу Наталія Шаріна. З її слів, 24 грудня в бібліотеці пройшов другий обшук, в результаті якого були вилучені жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки, повідомляє УНІАН.

Директор підкреслила, що обшук проводили на підставі відповідної постанови слідчі відділу з боротьби з екстремізмом Центрального адміністративного округу МВС Росії по місту Москва Павло Тимофєєв і Ацамаз Багдаєв.

Крім того, керівник повідомила, що ці співробітники МВС Росії під час щорічного вивезення сміття з бібліотеки - старих буклетів, вивісок, стільців - за участю російських телеканалів: “Першого каналу” та “Вєстєй” намагалися підкинути в це сміття принесені з собою видання.

Зі слів Шаріної, спочатку Тимофєєв намагався покласти цю літературу на книжкові полиці всередині бібліотеки, однак після того, як це помітили співробітники, і "вигнали його з будівлі", він кинув згорток у сміттєвоз.

Директор бібліотеки повідомила, що після того, як згорток дістали співробітники зі сміття, співробітники МВС закрили його в машині.

Шаріна також повідомила, що після події був складений протокол, куди була внесена вся ця інформація, пізніше на місце прибула заступник начальника Управління культури Центрального адміністративного округу Москви Оксана Гришина і заявила, що бібліотека мала бути закрита раніше на підставі нібито відправленого факсу на адресу Шаріної.

Вона зазначила, що після всього, що відбувається, бібліотека була закрита і опечатана 24 грудня. Директор бібліотеки підкреслила, що слідчі поводилися неналежно і погрожували їй. Зокрема заявляли: "Ви перебільшуєте своє становище".

Шаріна повідомила, що завтра має намір за фактом звернутися до прокуратури і службу власної безпеки МВС Росії.

Відповідаючи на запитання, з чим пов'язані такі дії російської влади проти Бібліотеки української літератури, Шаріна сказала: "Це не пов'язано з будівлею. Це пов'язано з чимось більш серйозним - з останніми подіями в Москві (з заворушеннями на Манежній площі - ред.). Президент Росії сказав боротися з екстремізмом і націоналізмом - ось вони і борються".

Нагадаємо, 23 грудня відділ боротьби з екстремізмом МВС Росії вилучив з Бібліотеки української літератури в Москві понад 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Це, зокрема, книги про митрополита Андрія Шептицького, про ОУН-УПА, про діяльність руху «Пора», а також екземпляри газет «Нація і держава», «Шлях перемоги», «Українське слово».

Перша Бібліотека української літератури відкрилася в Москві на початку XX століття, однак 1938 року була ліквідована за рішенням радянського уряду.

Офіційне відкриття нинішньої бібліотеки відбулося 26 травня 2006 року.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.