Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Будуємо нову країну. В Україні зафіксовано найбільший регрес у демократії серед усіх країн Європи

Назад в СРСР 7021 перегляд

Опубліковано - 29.12.2010 22:45 | Всі новини | Версія для друку

Будуємо нову країну. В Україні зафіксовано найбільший регрес у демократії серед усіх країн Європи
Будуємо нову країну. В Україні зафіксовано найбільший регрес у демократії серед усіх країн Європи
У рейтингу демократії країн світу Democracy Index-2010, складеному журналом The Economist, Україна зайняла 67 місце, тобто опустилася на 14 пунктів вниз, у порівнянні з 2008 роком (53 місце).

Автори дослідження вважають, що "демократичні досягнення, які сталися в результаті Помаранчевої революції, зараз перебувають під загрозою".

В Україні зафіксований найбільший регрес у демократії серед усіх країн Європи, вона займає "почесне" сьоме місце серед країн світу, в яких спостерігається найбільший занепад демократії, - після Мадагаскару, Фіджі, Ірану, Ефіопії, Єгипту і Гамбії.

Також за підсумками 2010 року Україна втратила неформальний статус "кращого серед гірших" на пострадянському просторі, пропустивши вперед Молдову.

Найбільше погіршилися показники України у категоріях "функціонування уряду", "виборчий процес і плюралізм", "політична культура" і "участь у політичному процесі".

Зокрема, по показнику "ефективність функціонування уряду" Україна у своїй групі країн знаходиться на рівні Гани, Домініканської Республіки, Філіппін і Перу і поступається таким країнам, як Лесото, Малі, Намібія, Папуа-Нова Гвінея, Монголія, Суринам, Ямайка та іншим.

На думку дослідників, ефективніше, ніж український уряд, діяли навіть уряди країн, які входять у "нижчу" категорію "гібридних режимів" (при яких вибори проводяться під контролем властей, а цивільні свободи дотримуються частково), зокрема, Гондурас, Бангладеш, Камбоджа, Замбія і Малаві.

Перше місце у розділі країн з "гібридним режимом" займає Гонконг, а замикає даний список Ірак. Найдемократичнішою державою визнали Центральноафриканську республіку.

Росія зайняла 107-е місце по рівню демократичності, розмістившись між Киргизією і Непалом. При цьому для того, щоб стати країною з "авторитарним режимом" Росії потрібно спуститися всього на п’ять сходинок.

Перше місце у рейтингу демократичних держав посіла Норвегія, за нею йде Ісландія, третє місце дісталося Данії. Всього у світі нарахували 26 країн з "повною демократією".

Democracy Index-2010 підготовлений фахівцями Economist Intelligence Unit - аналітичного підрозділу, який входить до групи журналу The Economist. Ситуація в країнах оцінювалася станом на листопад 2010 року.

Як повідомлялося, міжнародна організація "Репортери без кордонів" оприлюднила щорічний рейтинг свободи слова, в якому Україна зайняла "історично низьку" позицію, опустившись на 131 місце і розмістившись за Іраком.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Назад в СРСР»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.