Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Столична влада таки вирішила знищити Десятинну церкву?

Скандал Регіон: м.Київ 6658 переглядів

Опубліковано - 28.02.2011 13:44 | Всі новини | Версія для друку

Такою була Десятинна церква побудована на старому фундаменті. Підірвана більшовиками у 30-ті роки минулого століття.
Такою була Десятинна церква побудована на старому фундаменті. Підірвана більшовиками у 30-ті роки минулого століття.
Голова Київської міської держаної адміністрації Олександр Попов підписав розпорядження про оголошення бліц-конкурсу на кращу концепцію “відновлення Десятинної церкви”.

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Йдеться про відновлення пам'ятки археології національного значення "Дитинець стародавнього Києва VIII-X ст. з фундаментом Десятинної церкви X ст.".

Умови конкурсу передбачають консервацію та сучасну музеєфікацію автентичних залишків та слідів церкви Богородиці (Десятинної), створення архітектурного ансамблю з інфраструктурою музейного комплексу.

Конкурс проводиться з 25 лютого до 25 квітня 2011 року, підведення підсумків конкурсу відбудеться до 29 квітня поточного року.

Виставка конкурсних робіт буде експонуватись у приміщенні Будинку архітектора на вул. Б. Грінченка, 7 протягом 2-х тижнів після завершення терміну подачі робіт.

Умови конкурсу передбачають консервацію та сучасну музеєфікацію автентичних залишків та слідів церкви Богородиці (Десятинної), створення архітектурного ансамблю з інфраструктурою музейного комплексу.

"Важливо передбачити можливість проведення подальших науково-археологічних та історико-культурних досліджень давніх поселень епохи неоліту та залізного віку, цитаделі давнього Києва Х ст., некрополю X та XI століть, залишків княжих палаців, слідів перших етапів формування державності на Київській Русі із єдиної для всіх слов'янських народів Східної Європи духовної та символічної цінності - церкви Богородиці (Десятинної) X - XIII ст.", - йдеться в розпорядженні.

Також стоїть завдання створити належні умови для відкритого екскурсійного відвідування усього комплексу пам'яток історико-культурної спадщини всесвітнього значення, відправлення релігійних потреб громадян та проведення інших заходів.

Крім того, необхідно визначити доцільну пішохідно-транспортну схему навколо пам'ятки, віднайти краще рішення щодо комплексного благоустрою, озеленення, екологічного оздоровлення і нічного освітлення території.

Як відомо, у п'ятницю міністр культури Михайло Кулиняк заявив, що на території залишків Десятинної церкви не планується будівництво нових церков.

Раніше головний архітектор Києва Сергій Целовальник заявляв, що наа місці Десятинної церкві у Києві планується побудувати новий храм Московського патріархату.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.