Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні хочуть встановити граничний тариф на Інтернет

Технології 6160 переглядів

Опубліковано - 5.04.2011 13:28 | Всі новини | Версія для друку

В Україні хочуть встановити граничний тариф на Інтернет
В Україні хочуть встановити граничний тариф на Інтернет
Національна комісія з питань регулювання зв’язку обговорює можливість введення граничного тарифу на послугу широкосмугового доступу в інтернет.

НКРЗ встановить граничний тариф на послуги Інтернету
Про це повідомляє «Комерсантъ Україна» з посиланням на власні джерела.

В понеділок Нацкомісія регулювання зв'язку оприлюднила пріоритети діяльності на 2011 рік. Серед них розробка нового переліку загальнодоступних телекомунікаційних послуг, тарифи на які регулюються державою, відзначає видання.

Сьогодні до таких послуг відносяться місцева фіксована телефонія, підключення стаціонарного телефону і таксофонний зв'язок. Як повідомило газеті джерело в комісії, регулятор обговорює можливість розширення цього переліку.

«Є європейська практика, коли держава гарантує громадянам доступ в інтернет на певній швидкості, ми обговорюємо такий варіант у нас», - зазначив чиновник.

Введення державних тарифів на інтернет може істотно обмежити плани операторів на розвиток послуг в невеликих містах і селах. Зараз різниця у вартості послуг у таких населених пунктах і столиці може становити до 100% - так компанії компенсують витрати на інвестиції в мережу. В якості альтернативи регулятор пропонує повернутися до ідеї зі створенням Фонду універсальних послуг (ФУП), який раніше планувалося створити для компенсацій витрат «Укртелекому» на місцеву телефонію.

«Розширення переліку послуг має переконати учасників ринку в тому, що фонд потрібний. Різні оператори зможуть отримувати компенсації з фонду, якщо регульовані тарифи будуть нижчі за собівартість», - додало джерело в комісії.

Втім, учасники ринку вважають, що фонд як і раніше потрібний тільки «Укртелекому».

«Ідея з широкосмуговим доступом як універсальною послугою дійсно могла б бути цікавою для суспільства. На тендері визначався б оператор, який би протягнув у віддалені села інтернет і отримував би потім компенсацію», - припускає заступник директора GfK Ukraine Гліб Вишлінський. - Але з нинішнім рівнем корупції це здається нереальним».

На його думку, швидше за все забезпечувати інтернетом населення буде саме «Укртелеком» - компанія скористається своєю розгалуженою мережею, запропонує абонентам в селах і невеликих містах інтернет за встановленими НКРЗ тарифів і буде компенсувати з фонду інвестиції в розвиток мережі.

У минулому році оператори запропонували альтернативу ФУП, збори в який пропонувалося встановити у розмірі 3% від вартості всіх послуг зв'язку. Вони були готові самі забезпечувати телефонний зв'язок у селах і віддалених населених пунктах, лише б не компенсувати збитки від таких послуг держоператору.

«Після приватизації «Укртелеком» навряд чи буде інвестувати кошти в забезпечення зв'язку в селах. Ми б могли надавати місцевий зв'язок, припустимо, в межах однієї базової станції, - говорить директор з корпоративного управління і контролю компанії «МТС-Україна» Олег Проживальський. - Але держава повинна не нав'язувати якісь збиткові послуги, а зробити їх оптимально вигідними для всіх».

Можливість надання загальнодоступних послуг за допомогою мобільного доступу також обговорюють у НКРЗ. До того ж ця норма міститься в законопроекті №7031 народних депутатів Юрія Мороко та Віталія Коржа, який Верховна рада підтримала в першому читанні. Пан Мороко пояснює, що зміни до переліку загальнодоступних послуг НКРЗ можна внести тільки як поправку до закону «Про телекомунікації». «Спочатку Фонд універсальних послуг задумувався як компенсація збитків від місцевої телефонії, а не від інтернет-доступу. - Останній законопроект про його створення парламент відхилив у грудні, а про інші мені не відомо», - стверджує він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.