Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На супутнику Юпітера виявили море з лави

У світі науки 5081 перегляд

Опубліковано - 13.05.2011 16:09 | Всі новини | Версія для друку

На супутнику Юпітера виявили море з лави
На супутнику Юпітера виявили море з лави
Співробітники Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, Санта-Круса і Університету штату Мічиган знайшли нове пояснення феномена постійно діючих вулканів на супутнику Юпітера Іо.

Як повідомляє представник Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадіні, астрономи виявили під поверхнею супутника величезний шар лави в розплавленому і напіврозплавленому стані, до складу якої входить особлива магматична порода, що зустрічається на Землі і здатна накопичувати й передавати електричний струм. Він у значних кількостях здатний живити розплавленою лавою численні вулкани Іо.

Він також зазначає, що наявність підземного моря лави, що досягає товщини більш 50 км, встановлено вперше. Іо є найбільш вулканічно активним тілом Сонячної системи: назовні супутника щорічно виплескується у 100 разів більше лави, ніж з усіх вулканів Землі разом узятих. Варто зазначити, що вулкани супутника Юпітера рівномірно розподілені по всій його поверхні.

"Ми нарешті зрозуміли, звідки береться лава. Виявляється, що Іо постійно подає в магнітне поле Юпітера сильний сигнал, що свідчить про наявність розплавленої або напіврозплавленої породи глибоко під поверхнею", - пояснив Крішан Кхурана із Каліфорнійського університету.

Вчені припускають, що мільярди років тому на нашій планеті і Місяці існували такі ж моря лави, які з часом остигли. У разі якщо ця гіпотеза вірна, вулканізм супутника Юпітера ілюструє картину того, що відбувалося на Землі в початковому етапі її еволюції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вченим вдалося зафіксувати дощі на екваторі Титану - шостого супутника Сатурна і єдиного, крім Землі, об'єкта Сонячної системи, на якому також є погодні цикли.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.