Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Археологи знайшли булаву часів Юрія Долгорукого

У світі науки 4679 переглядів

Опубліковано - 14.07.2011 11:11 | Всі новини | Версія для друку

Археологи знайшли булаву часів Юрія Долгорукого
Археологи знайшли булаву часів Юрія Долгорукого
Під час розкопок у селі Пересопниця на Рівненщині волинські археологи знайшли унікальну давньоруську булаву XII-XIII ст.

Невеличкий уламок булави (розміром 4х5 сантиметрів) виготовлений з бронзи і вкритий позолотою.

"Це дійсно дуже цінна знахідка, адже булава - не бойова. Бойова всередині була б залита свинцем. А ця - пустотіла, виготовлена ​​з бронзи і покрита позолотою. Така булава у Стародавній Русі була символом влади!", - розповів науковий співробітник ДП "Волинські старожитності" Михайло Вашета.

З місцевістю, де була зроблена знахідка, пов'язані імена кількох великих князів. Це Юрій Долгорукий і його син Андрій Боголюбський.

Історики не поспішають робити сміливі припущення, але і не беруться заперечувати, що знайдена булава могла належати легендарному засновнику Москви або його нащадку. У крайньому випадку - їхнім іменитим воєначальникам.

"Є кілька князів, які пов'язані з нашими землями та північно-східними теренами Русі: засновник Москви Юрій Долгорукий та його син Андрій Боголюбський. Вони обидва бували на Волині. Можна припустити, що булава належала комусь із них або ж їхнім воєначальникам", - зауважив Вашета.

Проте археологи знайшли не цілу булаву, а її уламок. Слідів деформації від удару не видно. Це дозволило науковцям зробити припущення, що булава була розбита ударом холодної зброї по вертикалі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.