Аратта - На головну

21 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


За що арештували Волгу

Кримінал 5722 перегляди

Опубліковано - 22.07.2011 09:55 | Всі новини | Версія для друку

За що арештували Волгу
За що арештували Волгу
Проти Василя Волги, який очолював Державну комісію з фінансових послуг, порушили кримінальну справу за хабарництво – повідомив виконувач обов’язків Генпрокурора України Ренат Кузьмін.

Однопартійці Волги впевнені, що йому мстяться за боротьбу з фінансовим шахрайством, від якого нібито наживалися члени уряду. Експерти бачать у цій кримінальній справі боротьбу за посади, але не виключають і реальних корупційних дій з боку представників Держфінпослуг.

Проти Василя Волги, якого затримали два дні тому під час допиту у Генпрокуратурі, порушили кримінальну справу, йому інкримінують спробу отримати хабар розміром у півмільйона доларів, заявив виконувач обов’язків Генпрокурора України Ренат Кузьмін. Він зауважив, що ця справа є лише одним з елементів розслідування корупційних дій колишніх та нинішніх посадовців, яку ведуть слідчі прокуратури.

«Щодо голови Державної комісії з регулювання ринку фінансових послуг Волги порушено кримінальну справу за статею 368 Кримінального кодексу – за отримання особливо великого хабаря високопосадовцем, із використанням попередньої змови. Його затримав слідчий Генпрокуратури, і вчора суд призначив йому запобіжний захід – тримання під вартою. Упродовж двох місяців слідчі мають з’ясувати і довести причетність до корупційних дій кількох працівників цієї установи, зокрема керівників департаментів, помічників Волги – тобто осіб, які прямо підпорядковані голові Державної комісії», – розповів керівник Генпрокуратури.

Ренат Кузьмін розповів, що хабарі вимагали від кредитної спілки, в якій діяла тимчасова адміністрація Держфінаослуг, натомість обіцяючи цю адміністрацію відкликати. Сам Василь Волга напередодні свого арешту говорив, що проти нього готується провокація – коли взяли під варту його заступника Віктора Адамовича, начебто зате, що він хотів отримати хабар за виведення Тимчасової адміністрації з «Першого кредитного товариства» в Одесі. На доказ цього Волга цитував документи за підписом Адамовича про неприпустимість виведення адміністрації.

Між тим, голова цього кредитного товариства Андрій Азаров звинувачує очільника Держфінпослуг Василя Волгу в тому, що той навмисне довів до банкрутства цю кредитну спілку силами тимчасової адміністрації. Він посилається на документи та відеофіксацію стану справ у спілці до приходу державних адміністраторів.

Зовсім по-іншому пояснює ситуацію однопартієць взятого під варту посадовця, прес-секретар «Союзу лівих сил» Дмитро Заборін. На його думку, справжня причина арешту Волги та, що він припинив схеми незаконного відтоку коштів вкладників з кредитних союзів.

«Волга поставив перед собою задачі, спрямовані на захист інтересів громадян. Він закрив схеми перестрахування, на якому українці втратили півмільярда гривень. Він змусив навести лад у Держреєстрі та у фондах страхових компаній, щоб вони змогли платити страховку. Василь Волга наступив на хвіст «Першій кредитній спілці», яка виводила кошти клієнтів на суми в сотні мільйонів гривень. Більшість документів про ці оборудки попереднє керівництво спілки викрало, люди досі не отримали своїх внесків і відсотків».

Дмитро Заборін упевнений, що ця схема приносила не задекларовані прибутки окремим членам уряду, і саме вони ініціювали переслідування голови Держфінпослуг та його колег.

Боротьба з корупцією і за посади відбувається паралельно – експерти

Кримінальне переслідування Василя Волги може пояснюватися і боротьбою за посади, і розкриттям корупційних схем, вважає політолог Віталій Бала.

«Чи є політичний підтекст в арешті Волги? Варіант, що на його посаду хочуть таким чином поставити іншу людину, існує. Але більш вагомий – епізод антикорупційної боротьби, яку декларує влада. Якщо хабарництво цього посадовця зможуть довести, влада отримає значні переваги, бо опозиції важче буде говорити про вибірковість боротьби з корупцією в Україні».

У Генпрокуратурі обіцяють утримувати Василя Волгу за гратами два місяці – до початку суду. Натомість його колега, керівник відділу Держфінпослуг Володимир Шевченко не бачить підстав для тримання його під вартою і прогнозує, що Волгу відпустять на підписку про невиїзд менше ніж за тиждень.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Кримінал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.