Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Венеціанської комісії є сумніви щодо чесності майбутніх виборів до Верховної Ради

Вибори-2012 5800 переглядів

Опубліковано - 15.10.2011 13:42 | Всі новини | Версія для друку

У Венеціанської комісії є сумніви щодо чесності майбутніх виборів до Верховної Ради
У Венеціанської комісії є сумніви щодо чесності майбутніх виборів до Верховної Ради
Венеціанська комісія Ради Європи у п’ятницю, 14 жовтня затвердила висновки щодо виборчого законопроекту в Україні. Її члени досі сподіваються, що влада ще дослухається до їхніх рекомендацій та зауважень опозиції.

Венеціанська комісія раніше неодноразово ставила під сумнів відповідність європейським стандартам проекту нового закону про вибори, зокрема повернення до "змішаної" виборчої системи.

Експерти комісії попереджали, що формула 50/50, де половина депутатів обирається за списками партій, а друга – у мажоритарних округах, може створити широке поле для фальсифікацій й зрештою буде вигідною лише для провладних сил, наголосив в інтерв’ю Deutsche Welle секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.

"Найбільше побоювань викликає у нас той факт, що зміни, внесені до виборчого закону, потрапили туди з ініціативи більшості, в односторонньому порядку. Цьому не передували консультації з опозицією», - каже він, додаючи, що ці зміни так і не стали в Україні предметом широкої суспільної дискусії.

«Зміна політичної системи має відбуватися за наявності широкого консенсусу, а не заради задоволення інтересів парламентської більшості», - наголошує він.

Виборча доля Тимошенко

Головне ж застереження комісії полягає у тому, що внесення фундаментальних змін у виборчу систему без попередньої широкої публічної дискусії може скомпрометувати саму легітимність проекту закону про вибори. Саме тому, як наголосив Томас Маркерет, у документ було включено пункт про те, що виборче законодавство не має надавати переваг інтересам якійсь із політичних партій.

Робочою групою Верховної Ради у повному обсязі не були враховані зауваження, які, за оцінками її членів, "прямо суперечать нормам української конституції". Так, робоча група відмовилася вилучити вимогу до кандидата проживати на території держави протягом останніх 5 років, а також не дозволила балотуватися кандидатам, які мають сидимість. Чи стосується це лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко? Томас Маркерт зауважив, що хоча Венеціанська комісія не займалася напряму справою екс-прем’єра, все ж очевидну паралель тут було важко не помітити.

«Все ж гадаю, що якщо Тимошенко буде виправдано за декриміналізацією справи, перешкод для її участі у виборах не залишиться», - зауважив співрозмовник, додавши, що у разі потреби було б доцільним внести зміни у цій частині Основного закону.

«З нашого погляду, можна було б звузити цей параграф, виходячи з того, що лише особи, засуджені за скоєння тяжких злочинів, мають бути недопущеними для участі у виборчому процесі», - сказав Маркерт.

Протилежні позиції

У засіданні Венеціанської комісії також брали участь представники Партії регіонів та «Батьківщини». За спостереженнями Маркерта, їхні погляди на виборче законодавство так і залишилися діаметрально протилежними.

Представник від опозиційної «Батьківщини» Григорій Немиря відстоював збереження чинної виборчої системи, тоді як представники парламентської більшості переконували у правильності запропонованих змін.

«Нам видався цікавим той факт, що спочатку зміни до виборчого законодавства мав подати до Верховної Ради Президент України, але сталося так, що цей документ був розроблений робочою групою з подання кількох депутатів. Це може бути свідченням того, що ще, можливо, залишається місце для важливих поправок. Ми сподіваємося, що наші рекомендації ще будуть враховані», - припустив Маркерт.

Сумніви у прозорості виборів

Підсумовуючи результати засідання Томас Маркерт зазначив, що "лакмусовим папірцем" стануть не технічні деталі, а загалом спроможність української влади забезпечити проведення чесних і відкритих виборів.

«У минулому Україні це вдавалося, але ми маємо певні сумніви у цьому зв’язку щодо наступних виборів. Проведення чесних й відкритих виборів – це те, що просунуло б Україну на крок уперед», - наголосив Томас Маркерт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.