Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Обережно, сьогодні - магнітна буря

Довкілля 8806 переглядів

Опубліковано - 28.11.2011 12:22 | Всі новини | Версія для друку

Обережно, сьогодні - магнітна буря
Обережно, сьогодні - магнітна буря
Ввечері в суботу різко зріс потік сонячних протонів, що приходять до Землі від Сонця. Протонний шторм, за прогнозами фахівців, може вплинути на високочастотний радіозв’язок в полярних регіонах.

Протонне зростання пов'язане з "викидом волокна в західній частині сонячного диска", пояснив керівник центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму, іоносфери і поширення радіохвиль Сергій Гайдаш.

"Це джгут сонячної речовини, закручений сильним магнітним полем. Це значно слабкіша подія, ніж корональний викид", - пояснив він.

Як правило, значне зростання потоку протонів та інших часток поблизу Землі пов'язане з корональними викидами на Сонці - викидами гігантських мас сонячної плазми.

Потік цієї плазми досягає Землі через один-два дні, але зростання потоку протонів відзначається вже через кілька годин після викиду. Прихід основної маси викиду може викликати обурення в магнітосфері планети - магнітну бурю.

"Згідно з моделями, виходить, що все-таки цей викид прийде завтра-післязавтра, і ми прогнозуємо малу магнітну бурю", - сказав Гайдаш.

Утім, він не виключив, що майбутня магнітна буря (початок якої прогнозується в другій половині дня 28 листопада) може дістати глобальний характер і позначитися на деяких регіонах планети.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.