Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені впритул підійшли до виявлення «частинок Бога»

У світі науки 5678 переглядів

Опубліковано - 15.12.2011 00:41 | Всі новини | Версія для друку

Вчені впритул підійшли до виявлення «частинок Бога»
Вчені впритул підійшли до виявлення «частинок Бога»
Одразу дві команди дослідників, які працюють незалежно одна від одної з Великим адронним коллайдером, напередодні повідомили про виявлення слідів “бозонів Хіггса”, що наділяють масою усі речовини у Всесвіті.

Про це пише газета «Экономические известия».

За даними команди Atlas, що складається з 3 тисяч учених, побачені ними «частинки Бога» мають масу 125 млрд. електронвольт. Вони у 125 разів важчі за протони (складові частини ядер атомів) і у 500 тис. раз важче за електрони.

Команда C.M.S., названа іменем використовуваного нею детектора частинок (Compact Muon Solenoid), також зафіксувала сліди бозонів Хіггса масою 124 млрд. електронвольт. Отримання схожих результатів досліджень на двох відмінних один від одного гігантських детекторах дозволить звузити пошуки і вселяє упевненість, що незабаром існування бозонів Хіггса вдасться науково довести.

Зараз обидві команди об`єднують одержані дані, щоб визначити найбільш ефективний метод подальших пошуків. Фізики впритул наблизилися до найбільшого відкриття за останні 60 років.

«На даному етапі ми не можемо робити якісь висновки. Але, враховуючи прекрасну продуктивність, показану адронним коллайдером у нинішньому році, нам не потрібно багато часу для отримання даних, яких бракує. Ми вирішимо цю загадку в 2012 році», - повідомив учора офіційний представник Atlas Фабіола ДЖІАНОТТІ.

Згідно з висунутою у 1964 р. фізиком Пітером Хіггсом гіпотезою, бозон Хіггса повідомляє масу частинкам, що складають атоми, з яких, у свою чергу, складаються усі речовини у Всесвіті. Доказів існування «божественної частинки» бракувало для остаточного визнання Стандартної моделі - найпопулярнішої теорії будови нашого світу.

Великий адронний коллайдер (БАК) вартістю 8 млрд. дол. був спеціально збудований на кордоні Швейцарії і Франції для упіймання бозона Хіггса. У цьому прискорювачі заряджених частинок протони і важкі іони розгонилися по 27-кілометровому кільцевому тунелю до швидкостей, близьких до швидкості світла, і зіштовхувалися одне з одним.

Впродовж року два групи вчених вивчили більш як 3 млрд. зіткнень розігнаних частинок, і лише у 10 випадках були зареєстровані сліди загадкової частинки. Якщо вірити фізикам, то побачити напряму бозон Хіггса практично немає шансів, оскільки він живе дуже мало.

Також навряд чи вдасться засікти Z-бозони, на які розпадається частинка Бога. Але мюони, на які розпадаються Z-бозони, вже «помітно». За теорією, з одного бозона Хіггса виходять два Z-бозона, а з двох Z-бозонів - дві пари мюонів. Процес утворення мюонів імовірно і був зафіксований командами Atlas і CMS

«Весь науковий світ розбурханий заявою. Можливо, що виявлені кожною з команд сплески - це всього лише статистичні похибки, коливання на загальному тлі, що імітують розпад бозона Хіггса. Але той факт, що Atlas і C.M.S. незалежно один від одного визначили однакову масу бозона, збільшує достовірність отриманих результатів», - відзначає очільник кафедри фізики елементарних частинок Університету Ліверпуля Феміс Боукок.

Дослідники використовують шкалу «сігма» від 1 до 5 для визначення точності результатів. Оцінки 1 і 2 вважаються ненадійними, а 5 дозволяє стверджувати про офіційне відкриття, оскільки шанс статистичної похибки менший, ніж один на мільйон.

На позавчорашній презентації команда Atlas повідомила, що достовірність виявленого нею бозона Хіггса становить 2,3 сігма. Це передбачає ймовірність в 1%, що отримані дослідниками сигнали викликані випадковими коливаннями. Оскільки фізика - високоточна наука, кричати «еврика» можна буде після підтвердження результатів експерименту. Після цього фізики перейдуть до вивчення властивостей бозона Хіггса і перевірять їх на відповідність існуючим теоріям.
Детектори, за допомогою яких вчені розраховували впіймати бозон Хіггса. Фото: CERN
Детектори, за допомогою яких вчені розраховували впіймати бозон Хіггса. Фото: CERN

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.