![]() |
Ікона Божої Матері з Гваделупи вважається головною християнською святинею Латинської Америки |
Інформація, яка поширювалася з посиланням на сайт "Радіо Ватікану" містила сенсаційну на перший погляд інформацію. Цитуємо:
“Космічне агентство NASA (США) опублікувало результати наукових досліджень, зроблених над іконою Божої Матері з Гваделупи.
Сенсаційним став той факт, що офтальмологічний аналіз очей Марії показав зменшення сітківки ока при наближенні світла і розширення при його видаленні, як це буває з очима живої людини.
Також вчені помітили, що температура тканини, на якій був зображений образ, відповідає температурі тіла здорової людини - 36,6 градусів.
При прослуховуванні тіла Марії стетоскопом, вчені виявили відчутний пульс 115 ударів на хвилину, що відповідає серцебиттю дитини, яка знаходиться в утробі матері.
Згідно з дослідженнями фахівців з NASA, фарби, якими була намальована ікона, ніколи не знаходили на Землі.
Відомий випадок, коли на початку ХХ століття поряд з іконою Марії заклали бомбу, руйнівна сила якої мала великий радіус. Проте, коли стався вибух, все навколо було знищено, але ікона залишилася цілою і неушкодженою.
Цікаво і те, зазначають науковці, що руки Діви Марії мають невеликі відмінності: права світліша, а ліва темніша, що може означати єдність між расами.
На часі дослідники NASA продовжують вивчати ікону Матері Божої з Гваделупи.”
Але на сайті “Радіо Ватікану”
Іспановмовна
Походження власне ікони лишається й справді загадкою - існує офіційна версія про її нехристиянське походження. Їй, під іменем богині Tonantzin (що означає «Наша Мати»), ацтеки поклонялися на тому ж пагорбі Тепеяк, де нині знаходиться базиліка Діви Гваделупської в північній частині Мехіко.