Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Задорогий Євро-2012 – недбалість чи хабарництво?

Скандал 4611 переглядів

Опубліковано - 26.01.2012 12:45 | Всі новини | Версія для друку

Задорогий Євро-2012 – недбалість чи хабарництво?
Задорогий Євро-2012 – недбалість чи хабарництво?
На адресу відповідальних за організацію Євро-2012 в Україні дедалі гучніше лунають закиди в хабарництві. Інакше таку невідповідність початкового кошторису з реальними витратами пояснити не можна, вважають критики.

Підготовка до проведення європейської футбольної першості коштуватиме дещо більше трьох мільярдів євро - такі цифри лунали після того, як Україна дістала право на проведення Євро-2012. Нині, як пише німецьке інформаційне агентство dpa, не виключають, що це спортивне свято обійдеться українцям в 11,5 мільярдів євро. Шість мільярдів з цієї суми має лягти на плечі держави. Можна собі уявити, що з огляду на таку ситуацію настрій в українських платників податків зовсім не святковий.

Критики угледіли в такій ситуації ознаки корупції та нецільового використання грошей. Громадська кампанія «Євро-патруль» провела моніторинг. Лідер цієї ініціативи В'ячеслав Коновалов в інтерв'ю Deutsche Welle повідомив, що «вартість всіх об'єктів спортивної та транспортної інфраструктури від початку їхнього спорудження 2008 року до теперішнього часу збільшилась у рази.

Злет коштів триває

Найбільш кричущим фактом Коновалов вважає ситуацію зі львівським летовищем. «2008-го року його хотіли реконструювати за 170 мільйонів гривень. На сьогодні кошторис зріс до чотирьох мільярдів гривень, і це ще не кінцева сума», - сказав представник «Євро-патруля». Подібна ситуація, за його словами, спостерігається й в решті міст, що прийматимуть матчі європейського чемпіонату.

Серед прикладів нецільового використання коштів держбюджету Коновалов навів факти будівництва на харківському летовищі додаткової злітної смуги. Вона є ідентичною тій, що вже існує, і зовсім не збільшує пропускну спроможність аеропорту, зауважив Коновалов. Громадські активісти нагадують і про встановлення в харківському метрополітені на станції «Олексіївська» лавок вартістю 63 тисячі гривень кожна.

Нема кому поскаржитися

Віце-прем'єр Борис Колесніков «просто відмахується від фактів», які оприлюднює «Євро-патруль», каже Коновалов. За його словами, громадські активісти зверталися й до прокуратури, але наразилася на відмову. «Ми подавали свої звіти і до УЄФА, однак там відповіли, що їх наразі все влаштовує», - поскаржився Коновалов. Підтримку громадським активістам вдалося здобути лише від депутатів опозиційних фракцій Верховної Ради, які подали кілька депутатських запитів за результатами моніторингу. Але, як повідомив Коновалов, жодних відповідей з боку влади на запити і досі не надійшло.

Днями з різкою критикою на адресу організаторів Євро-2012 в Україні виступив український боксер і лідер політичної партії «Удар» Віталій Кличко. За інформацією ЗМІ, він висунув вимогу скликати після турніру незалежну комісію, яка перевірила б витрати, пов'язані з підготовкою до європейської футбольної першості. За словами Кличка, деякі об'єкти в Україні вийшли значно дорожчими за їхні аналоги в Німеччині та Південній Африці.

Бережіть докази

Подібна критика пролунала і від депутата від фракції НУНС Олеся Донія. У розмові з Deutsche Welle він наголосив, що насправді всі об'єкти в Україні мали б бути дешевшими, ніж у тій самій Німеччині, оскільки в Україні дешевша робоча сила. Депутат не виключив, що «підготовка до європейської першості перетворилася на фінансову аферу з розпилення бюджетних коштів». Водночас, Доній висловив «великий сумнів» у тому, що за нинішньої влади будуть розслідуванні випадки корупції під час підготовки до європейської першості. На думку Донія, виявлені «ЄВРО-патрулем» факти слід зберігати, оскільки вони матимуть слідчу й судову перспективу після зміни влади в країні.

Згідно з корупційним індексом міжнародної неурдової організації Transparency International, Україна посідає нині 152 місце із загалом 183 країн. За рівнем хабарництва вона випереджає навіть Того та Уганду.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.