Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Зброя майбутнього. Американці створили самонавідну кулю

Технології 9436 переглядів

Опубліковано - 6.02.2012 14:51 | Всі новини | Версія для друку

Зброя майбутнього. Американці створили самонавідну кулю
Зброя майбутнього. Американці створили самонавідну кулю
Інженери з американської Sandia National Laboratories створили підкаліберну кулю для гладкоствольної ручної зброї, що наводиться на ціль сама за допомогою лазерного підсвічування.

Поки снаряд - це робочий прототип. Він не готовий надійти на озброєння, але показує принципову можливість складного задуму.

Тож, здається, Пентагон все ж отримає в своє розпорядження давно запитуване технічне диво.

Довжина керованої кулі складає трохи більше 10 сантиметрів. Її центр ваги зміщений вперед, так що летить вона подібно дротику дартс.

Снаряд оснащений оптичним сенсором в носі, вбудованими електронікою, батарейкою і електромагнітними актуаторами, які керують тонким оперенням.

За оцінкою авторів проекту, така куля може застосовуватися для прицільної стрільби на дистанцію до двох кілометрів.

Комп’ютерна симуляція, що враховує реальні умови стрільби, показала - звичайна куля при польоті на кілометр може ухилитися від цілі на 9 метрів, а керована по лазерному променю - тільки на 0,2 метри.

Втім, в реальних тестах до прицільної стрільби справа ще не дійшла. У серії дослідів дослідники перевіряли, як начинка кулі витримує величезне прискорення при пострілі, розповідає New Scientist.

Для цього в денце снаряда вбудували світлодіод, який горить, тільки поки пристрій залишається цілим і неушкодженим. Польові випробування показали, що прототип відправляється в рейс без ушкоджень.

Цікаво, що інтеграція апаратури наведення навіть в малокаліберний снаряд ще кілька років тому представлялася непростим завданням. Особливо багато запитань викликало обертання в польоті.

Щоб спростити завдання управління, а отже, полегшити бортову електроніку, творці суперкулі відмовилися від нарізної зброї і, відповідно, стабілізації снаряда обертанням.

Правда, оперена електронна куля таки обертається в польоті, але з темпом всього в декілька оборотів в секунду, що на два-три порядки повільніше, ніж швидкість обертання гвинтівкових куль.

Між тим електроніка, вбудована в нову "стрілу", підправляє її політ з частотою 30 разів на секунду. Цього має бути достатньо для наведення на ціль.

Поки випробувачі розганяли свою кулю до 732 метрів в секунду, але американці стверджують, що швидкість можна буде підвищити.

Крім тесту на повітрі інженери і вчені провели випробування в приміщенні. Політ снаряда зняли на високошвидкісне відео.

Відео показало, що відразу після вильоту зі ствола куля починає розгойдуватися з боку в бік, але незабаром заспокоюється. Так що при стрільбі на великі відстані точність влучення не повинна постраждати.

Більше того, стверджують розробники, точність може навіть зростати в міру збільшення дальності, адже тоді з’являється більше часу для корекції траєкторії.

Зараз лабораторія шукає партнера, щоб завершити тестування керованої кулі вивести її на ринок. Серед вірогідних покупців, крім військових, це, звичайно поліція. А може бути і цивільні особи, хоча в останньому випадку законодавцям варто добре подумати, чи дозволяти таке використання убивчої розробки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.