Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Одеська влада тисне на журналістів, ГПУ - цього “не помічає”

За право людини Регіон: Одеська область 6967 переглядів

Опубліковано - 22.02.2012 10:36 | Всі новини | Версія для друку

Одеська влада тисне на журналістів, ГПУ - цього “не помічає”
Одеська влада тисне на журналістів, ГПУ - цього “не помічає”
Заступник Голови Верховної Ради, Микола Томенко направив звернення Генеральному прокурору України Віктору Пшонці з проханням втрутитися в ситуацію із численними випадками перешкоджання журналістській діяльності в Одеській області.

Про це повідомила прес-служба «Батьківщини».

У своєму зверненні Томенко зауважив, що останнім часом почастішали випадки втручання влади і, зокрема, правоохоронних органів у діяльність місцевих засобів масової інформації.

Він нагадав, що днями редактори низки одеських ЗМІ (телеканал «Нова Одеса», газета «Чорноморські новини», інтернет-газета «Взгляд из Одессы», газета «Юг») заявили про факти утиску свободи слова в регіоні.

Зокрема, як йдеться у підписаній ними заяві, працівники непідконтрольних владі засобів масової інформації та незалежні журналісти Одеської області почали частіше стикатися із судовими процесами, викликами до слідчого та навіть погрозами, взяттям штурмом приміщень, тиском на родичів тощо.

Окрім того, Томенко звернув увагу на те, що журналісти заявляють про тотальний наступ на свободу слова і в районах Одеської області.

Зокрема, у Комінтернівському, Роздільнянському, Овідіопольському, Ананьївському, Котовському та інших районах ряд видань було «реорганізовано» або звільнено «невигідних» редакторів.

Томенко нагадав, що в законодавстві України чітко прописано ряд норм стосовно незалежності творчої діяльності ЗМІ та журналістів, заборони цензури, права на отримання об’єктивної інформації тощо.

Окрім того, Віце-спікер нагадав, що стаття 171 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання журналістській діяльності та попросив Генерального прокурора невідкладно розібратися в ситуації, що склалася із роботою ряду незалежних ЗМІ в Одеській області.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.