Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нейробіологи знайшли «вмикач» людської пам’яті

У світі науки 5483 перегляди

Опубліковано - 7.03.2012 04:57 | Всі новини | Версія для друку

Нейробіологи тепер знають, як «вимикати» людську пам’ять
Нейробіологи тепер знають, як «вимикати» людську пам’ять
Для цього вони синтезували в клітинах флуоресцентний барвник, який змушував світитися скупчення мікроРНК.

Синтез білків, що відбувається в нейронах і який необхідний для формування пам’яті, контролюються за допомогою мікроРНК.

До такого висновку прийшли нейробіологи з Медичної школи Університету Джона Хопкінса (США).

Дослідники обробляли вирощені на чашках нейрони необхідним для формування пам’яті гормоном BDNF (нейротропний фактор мозку) і дивилися на процеси, що відбуваються при цьому в клітинах. Для цього вони синтезували в клітинах флуоресцентний барвник, який змушував світитися скупчення мікроРНК.

Це дозволило дослідникам за допомогою звичайного мікроскопа спостерігати процеси, що відбуваються в нейронах під час запам’ятовування.

Виявилося, що в оброблених гормоном нейронах суттєво збільшується число цих скупчень, що веде до збільшення кількості мікроРНК і, отже, блокування синтезу більшої частини білків. Проте синтез інших, специфічних для запам’ятовування, білків якраз необхідний для формування пам’яті і сильно збільшується при обробці BDNF.

Дослідники встановили, що таке перемикання білок-синтезуючого апарату в "режим запису" контролюється саме тими змінами, які відбуваються з мікроРНК. Було виявлено, що ті мікроРНК, число яких зростає під час запам’ятовування, і скупчення яких видно в мікроскоп, контролюють білки, які не беруть участь у формуванні пам’яті і синтез яких необхідно зупинити. Молекули ж іншого підкласу мікроРНК (let-7) зникають і, отже, перестають блокувати синтез білків пам’яті.

Якщо генетично змінити нейрони так, щоб вони не могли знижувати кількість мікроРНК цього підкласу, вони стануть нездатні запам’ятовувати інформацію.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.