Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні зростає температура народного невдоволення

Громадська думка 7497 переглядів

Опубліковано - 14.03.2012 10:13 | Всі новини | Версія для друку

В Україні зростає температура народного невдоволення
В Україні зростає температура народного невдоволення
У Росії велика кількість людей виходять на вулиці, вимагаючи політичних змін. В Україні готовність до протесту теж зростає. Причини носять не лише економічний або соціальний характер.

Кожен третій українець готовий протестувати проти негараздів у своїй країні. 31 відсоток опитаних готовий взяти участь у політичних демонстраціях, якщо такі відбуватимуться. Це засвідчило актуальне опитування DW-Trend, яке проводилося в Україні між 20 лютим і 3 березня. Для цього незалежний дослідницький інститут IFAK на замовлення Української редакції Deutsche Welle опитав 1000 українців.

Результати опитування свідчать про високу готовність громадян до протестів. Привертає до себе увагу той факт, що лише дещо більше половини респондентів висловилися проти участі в демонстраціях. Таким чином невдоволення населення політикою уряду й президента Януковича, про що йшлося в лютневому опитуванні DW-Trend, знайшло своє відображення в конкретному потенціалі протесту.

Показовим є те, що всім віковим групам притаманна однаково висока готовність до участі в демонстраціях. При цьому на заході й у центрі України потенціал протесту є дещо вищим (35 відсотків), ніж у її східних регіонах, де президент Янукович має найбільше своїх прихильників. Однак і на сході й півдні України 28 відсотків опитаних продемонстрували готовність вийти на вулиці з протестами проти негараздів у країні.

В Україні на відміну від Росії тема можливих маніпуляцій на виборах нині не відіграє центральної ролі. Хоча 17 відсотків і заявили, що вийдуть на вулицю заради чесних і вільних виборів, однак нині українців головним чином хвилюють економічні та фінансові проблеми. 59 відсотків готові долучитися до вуличних демонстрацій за збереження робочих місць і підвищення зарплати; заради покращень у пенсійній системі й медичному забезпеченні готові вийти на вулиці 48 відсотків опитаних. Майже кожний третій українець (30 відсотків) назвав серед можливих причин, які підштовхують його до участі в протестах, корупцію серед чиновників та в судовій системі.

Особливо на індустріальному сході та півдні країни люди найбільше бояться втратити роботу й скорочення рівня зарплат. У цих регіонах 68 відсотків респондентів заявили, що саме з цих причин готові до акцій протесту. У порівнянні - на заході й у центрі України таку причину для участі в демонстраціях назвали лише 47 відсотків опитаних. Таким чином передусім економічні й соціальні проблеми, але також неприємний щоденний прояв хабарництва в різних установах можуть підштовхнути людей в Україні до протестів.

Така готовність до участі в масових протестах супроводжується політичним розчаруванням. Майже кожний четвертий українець (24 відсотки) нині заявляє, що не голосуватиме під час парламентських виборів у жовтні цього року. 62 відсотки повідомили про участь у голосуванні. На заході й у центрі України таких лише 55 відсотків.

З огляду на значне політичне невдоволення серед населення така низька готовність до участі у майбутніх виборах є чітким проявом розчарування з боку багатьох громадян. Це свідчить, що люди в Україні втрачають довіру до демократичних механізмів.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.