Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Газпром” споживачам: “шарика не буде!”

Світ навколо нас 6636 переглядів

Опубліковано - 20.12.2006 18:57 | Всі новини | Версія для друку

“Газпром” споживачам: “шарика не буде!”
“Газпром” споживачам: “шарика не буде!”
Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва не буде встановлювати спеціальних цін на енергоносії для своїх союзників.

Це позбавляє такі країни, як Бєларусь і Вірменію, останньої надії на одержання російського газу за пільговою ціною.

Коментуючи звинувачення в енергетичному шантажі сусідніх країн, які звучать на адресу Росії, Лавров назвав неправомірною постановку питання так, начебто Москва "використовує неоімперіалізм у зв’язку з енергетичними постачаннями".

Ці обвинувачення звучали в основному в зв’язку з припиненням газових постачань в Україну на початку 2006 року, що призвело до газової кризи в Східній Європі.

Вже зараз, те саме загрожує Грузії, якій поки не вдається домовитися з Росією про ціну на газ. Впродовж цього року відносини Москви і Тбілісі впали до найнижчої межі, і в обох столицях навіть робилися заяви щодо можливості збройного конфлікту.

Також Глава МЗС РФ висловив песимізм з приводу розвитку відносин з Грузією.

"Незважаючи на зустрічі з грузинським керівництвом, ніякого впливу на реальний підхід з боку Грузії ми не бачимо і змін на краще не відчуваємо", - заявив міністр.

Лавров сказав, що грузинська політика у відношенні Росії "аморальна", а російська у відношенні Грузії - "моральна". Протягом року Росія ввела економічну і транспортну блокаду Грузії у відповідь на дії Тбілісі у відношенні Абхазії і Південної Осетії, а також арешт російських офіцерів за обвинуваченням у шпигунстві.

Тим часом “Газпром” запропонував Грузії платити в наступному році 235 доларів за тисячу кубометрів газу. Крім того, російський монополіст попросив керівництво республіки визначитися з обсягом закупівель палива, що надходить з Росії, повідомив офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов.

В інакшому випадку, підкреслив Купріянов, призначений для Грузії газ буде розподілений у рамках балансу.

"Визначеність з обсягами газу Газпрому вже давно необхідна, з огляду на кількаразові заяви різних представників грузинського керівництва про наміри закуповувати газ не в Росії, а в Ірану, Азербайджану, Туреччині й інших країнах", - пояснив представник.

14 грудня міністр енергетики Грузії Ніка Гілаурі заявила про те, що в 2007 році республіка одержить 1,05 мільярда кубометрів газу з родовища Шах-Деніз в Азербайджану. При цьому ціна угоди не вказувалася.

У свою чергу, грузинський прем’єр Зураб Ногаїделі заявив, що Тбілісі буде підтримувати енергетичні відносини з Іраном і закуповувати в цієї країни природне паливо. Міністр виступив з подібною заявою, незважаючи на позицію США, що вважають довгострокове партнерство між Тбілісі і Тегераном неприпустимим.

Раніше повідомлялося, що Газпром запропонував Грузії закуповувати з 2007 року газ за ціною 230 доларів за тисячу кубометрів. Тим часом до кінця 2006 року Грузія здобуває в Росії блакитне паливо за ціною 110 доларів за тисячу кубометрів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.