Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені створили теоретичну модель обезводнення екзопланет

У світі науки 5916 переглядів

Опубліковано - 10.04.2012 10:32 | Всі новини | Версія для друку

Вчені створили теоретичну модель обезводнення екзопланет
Вчені створили теоретичну модель обезводнення екзопланет
Астрономи виявили, що планети, розташовані у придатній для проживання зоні навколо червоних карликів, можуть відчувати “смертельні” припливи.

Стаття вчених поки що не прийнята до публікації, проте її препринт доступний на сайті arXiv.org.

Придатною для проживання зоною навколо зірки називається регіон у якому на поверхні гіпотетичної кам’янистої, тобто схожої на Землю планети може існувати вода у рідкому вигляді (це вважається необхідною умовою розвитку життя). Об’єктом дослідження виступали червоні карлики - найчисленніша популяція зірок у нашій галактиці, яка, до того ж, відрізняється досить великою придатною для проживання зоною.

Як повідомляється, вченим вдалося виявити несподіваний ефект. Виявилося, що, якщо кам’яниста планета розташована достатньо близько до своєї зірки (менше 0,12 астрономічної одиниці), то вона може втратити свою воду. Причиною цього є нагрівання планети внаслідок приливного впливу зірки (аналогічним чином, наприклад, внутрішня частина Титана розігрівається внаслідок приливного впливу Сатурна, що призводить до появи водних гейзерів).

Внаслідок нагрівання вода випаровується, а пара під впливом випромінювання зірки розкладається на кисень і водень. Останній поступово залишає атмосферу. Як наслідок, планета поступово висихає.

Примітно, що робота вчених поки що має теоретичний характер - їм не вдалося виявити конкретну планету, яку б висушив приливний вплив. Свої розрахунки вони перевіряли на планеті Gl 667C с, яка обертається навколо зірки Gl 667C - третьої компоненти у потрійній системі. Система розташована на відстані 22,7 світлових років від Сонця у сузір’ї Скорпіона. Маса планети складає приблизно 4,5 земної, а радіус орбіти - 0,12 астрономічних одиниць. Зазначимо, вченим вдалося встановити, що ця планета, швидше за все, не втратила свою воду.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.