Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніки дерибану. Енергосектор України захоплюють олігархи

Економіка 5120 переглядів

Опубліковано - 18.04.2012 19:27 | Всі новини | Версія для друку

Хроніки дерибану. Енергосектор України захоплюють олігархи
Хроніки дерибану. Енергосектор України захоплюють олігархи
Бізнес-імперія українського олігарха Ріната Ахметова придбала контрольний пакет акцій найбільшої енергорозподільчої компанії країни «Дніпрообленерго». Експерти говорять про монополізацію галузі.

50 відсотків акцій найбільшої в Україні енергопостачальної компанії «Дніпрообленерго» дісталися концернові DTEK Holdings Ltd, який належить донецькому мільярдерові Рінату Ахметову. Спостерігачі звертають увагу на майже повну відсутність конкуренції.

Переможця знали заздалегідь

Окрім холдингу Ахметова в торгах за придбання акцій «Дніпрообленерго» взяло участь «Луганське енергетичне об’єднання», підконтрольне російському бізнесмену Костянтинові Григоришину. Початкова пропозиція цієї компанії лише на п’ять тисяч перевищувала стартову ціну держпакету акцій, що становила в перерахунку близько 66 мільйонів євро. DTEK Holdings Ltd запропонував на 10 тисяч євро більше, після чого компанія Григоришина відмовилася від подальшої боротьби. Таким чином холдинг Ахметова, що вже володів майже 1,5 відсотка цінних паперів «Дніпрообленерго», став власником контрольного пакету акцій.

Незалежні експерти вважають, що ці торги мали лише створити видимість конкуренції. Голова правління Альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик в інтерв’ю Deutsche Welle нагадав, що й раніше структури Ахметова практично без конкуренції успішно вигравали низку конкурсів з продажу енергетичних підприємств. А 25 листопада 2011 року DTEK Holdings Ltd взагалі виявився єдиним покупцем 45,1 відсотка акцій компанії «Західенерго». «Немає жодного сумніву в тому, що умови цих конкурсів були створені під цілком конкретного покупця, відомого заздалегідь», - підкреслив Боровик.

Безконтрольний лідер ринку

Наміри Фонду держмайна України спродати 2012 року пакети акцій підприємств обленерго, що досі перебувають у державній власності, розпалили інтерес приватних інвесторів. Після того, вважає експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін, між компаніями, підконтрольними українським олігархам братам Суркісам та росіянину Костянтину Григоришину, розпочалася «справжня енергетична війна». Окрім них серед претендентів на купівлю акцій українських обленерго – структури українського мільярдера Ігоря Коломойського, а також російських бізнесменів Олександра Бабакова, Михайла Воєводіна, Євгена Гіннера та Сергія Шаповалова.

Однак безумовним лідером українського енергоринку, що володіє майже половиною потужностей з видобутку вугілля, левовою часткою виробництва теплової енергії та є другим після державної компанії «Енергоатом» виробником електрики в країні, експерти вважають Ріната Ахметова. «Після купівлі «Дніпрообленерго» DTEK Holdings Ltd потрапляє під дію антимонопольного законодавства», - зауважив Валерій Боровик. При цьому в нього мало сподівань на те, що антимонопольний контроль буде ефективним.

Каламутне середовище

Президент Київського міжнародного енергоклубу Олександр Тодійчук переконаний, що приватизація підприємств обленерго та енергогенеруючих компаній сьогодні необхідна, оскільки держава не здатна забезпечити їхню модернізацію. Водночас основними проблемами українського енергоринку Тодійчук назвав його монополізацію та непрозорі правила гри. Він вважає, що унеможливити такі зловживання на енергоринку здатне лише виконання зобов’язань, взятих Україною в рамках членства в європейському Енергетичному співтоваристві.

Саме непрозорість українського енергоринку відлякує вихід на нього європейських енергокомпаній, вважає експерт. «Російський бізнес відчуває себе в Україні як риба у воді, оскільки тутешні умови мало чим відрізняються від російських. До того ж росіяни мають достатньо коштів для інвестицій, а в Україні, на відміну від країн ЄС, ніхто не запитує про походження цих грошей», - констатував Тодійчук.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.