Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Другий політичний процес над Тимошенко

Світ навколо нас 5432 перегляди

Опубліковано - 20.04.2012 12:27 | Всі новини | Версія для друку

Другий політичний процес над Тимошенко
Другий політичний процес над Тимошенко
Розпочинається другий процес впродовж одного року проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Звинувачення у політичних мотивах процесу лунають дедалі голосніше.

Через півроку після того, як Юлію Тимошенко було засуджено до семи років позбавлення волі за перевищення службових повноважень під час підписання газових угод із Росією, у четвер, 19 квітня, починається новий процес проти неї. Та цього разу він відбувається не у Києві, а в Харкові.

Прокуратура обвинувачує Тимошенко в несплаті податків на кілька мільйонів гривень. Це обвинувачення сягає середини 90-х років. Тоді Тимошенко була головою концерну «Єдині енергетичні системи України», який домінував на українському газовому ринку та отримував мільярдні прибутки. Із того часу за Тимошенко закріпилось прізвисько «газова принцеса».

Паралелі з Ходорковським

У нинішніх обвинуваченнях немає нічого нового. У 2001 році вже проводилось розслідування стосовно бізнесової діяльності Тимошенко. Одинадцять років тому вона провела кілька тижнів за ґратами, але згодом була випущена з тюрми. Всі обвинувачення проти неї були пізніше зняті - неправомірно, як стверджує тепер Генеральна прокуратура.

Німецький політолог Ґергард Сімон вважає, що справа проти Тимошенко значною мірою схожа на справу проти колишнього нафтового магната та мільярдера Михайла Ходорковського. Той отримав значний термін ув’язнення за інкриміновані йому злочини в економічній сфері. Але сам підприємець та Захід бачать у його долі політичне підґрунтя. «У 1990-х роках деякі люди заробили неймовірні статки за допомогою такого ведення бізнесу, який можна назвати лише «не зовсім чистим», - каже Сімон. Це стосується як Росії, так і України. До таких людей могла належати й Тимошенко, припускає німецький експерт. Водночас, за його словами, це було загальною практикою в роки після розпаду СРСР.

Політично вмотивоване судочинство

Зараз зі старих матеріалів проти Тимошенко струшують пил та починають переглядати їх заново. Оглядач зауважує, що нову справу було відкрито 13 жовтня 2011 року – лише через два дні після того, як Печерський суд визнав Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень. Перший процес викликав занепокоєння серед спостерігачів як в Україні, так і за кордоном.

Українська опозиція та експерти, такі як Костянтин Дикань із київського Центру Разумкова, говорять про «політичний процес» та «поганий фарс». Схожі обвинувачення проти Тимошенко вже піднімались 10 років тому, говорить Дикань. Але тоді не було доведено жодних фактів, за які її можна було би посадити до в’язниці. «Найважливішим, схоже, є те, аби Тимошенко отримала додатковий термін ув’язнення», - вважає київський експерт.

Тим часом західні політики звинуватили українських можновладців у політично вмотивованому судочинстві. Одним із них є Маркус Ленінґ, уповноважений з прав людини Федерального уряду Німеччини. «Важливо відзначити, що не лише проти Тимошенко, але й проти багатьох інших колишніх членів її уряду також були порушені справи, або й уже винесені вироки», - зазначив Ленінґ в інтерв’ю Deutsche Welle. Колишнього виконуючого обов’язки міністра оборони Валерія Іващенка було засуджено до п’яти років позбавлення волі, а екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко повинен провести за ґратами чотири роки. Маркус Ленінг закликає «уряд України випустити всіх цих людей на волю». «Загальна картина є абсолютно зрозумілою – це політично вмотивовані процеси, спрямовані на покарання колишніх членів уряду, щоб прибрати політичних конкурентів із поля», - переконаний німецький політик.

На суд - із лікарняного ліжка

Це справді видається основним підґрунтям справи проти Тимошенко, вважає Ґергард Сімон. «З точки зору чинної влади, пані Тимошенко разом із опозицією потрібно усунути – до виборів та, можливо, на довший час».

Чи братиме Тимошенко особисто участь у судовому процесі, поки залишається відкритим питанням. У середу, 18 квітня, Державна пенітенціарна служба опублікувала заяву Тимошенко, у якій вона відмовляється від присутності на судових засіданнях через незадовільний стан здоров’я. Ув’язнена лідерка опозиції страждає від болю в спині з часів свого арешту та невдовзі буде переведена із Качанівської колонії до лікарні в Харкові. Німецький уряд нині проводить перемовини із українськими можновладцями стосовно лікування Тимошенко в берлінській клініці «Шаріте». До цього упродовж кількох днів німецькі лікарі відвідували екс-прем’єр-міністра в тюрмі. Вони переконані, що вона не є достатньо здоровою, аби постати перед судом.

Можливі нові справи

Новий процес проти Тимошенко розпочинається за кілька тижнів до того, як в середині травня Апеляційний суд Києва може скасувати рішення суду першої інстанції. Адвокат Тимошенко Сергій Власенко вважає, що за допомогою нової справи українська судова система хоче не допустити звільнення Тимошенко. Отже, другий процес може стати не останнім проти Тимошенко.

«Досить вірогідно, що цей другий процес стане передумовою для наступних справ», - припускає Костянтин Дикань.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.