Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Створено матеріал, що одночасно вбиває бактерії і відновлює зуби

У світі науки 5437 переглядів

Опубліковано - 10.05.2012 10:32 | Всі новини | Версія для друку

Створено матеріал, що одночасно вбиває бактерії і відновлює зуби
Створено матеріал, що одночасно вбиває бактерії і відновлює зуби
Американські вчені використовували нанотехнології для створення першого композитного матеріалу для заповнення порожнин, що вбиває шкідливі бактерії і відновлює структуру пошкодженого зуба.

Наповнювач містить наночастинки фосфату кальцію, що регенерує зубні мінерали.

Замість того, щоб перешкоджати руйнуванню звичайними матеріалами для пломб, новий матеріал контролює шкідливі бактерії, які існують в природній колонії мікроорганізмів порожнини рота.

Матеріал також відновлює мінерали зубної емалі, сказав керівник дослідження професор Сюй Хуакун з університету Меріленду (США).

"Карієс означає, що вміст мінеральних речовин в зубі було порушено органічними кислотами, які виділяють бактерії, які живуть в біоплівці або коконі на поверхні зуба", - говорить Хуакан.

За його словами, ці організми перетворюють вуглеводи в кислоти, які руйнують мінерали в структурі зуба.

Дослідники додали антибактеріальні засоби, що містять наночастинки срібла, в ґрунтовку, яка використовується для підготовки буріння, і в клей, який стоматологи використовують для закріплення пломби в зубі.

"Ми хочемо використовувати антибактеріальні препарати також в ґрунтовці і клеї тому, що це перше, що контактує з внутрішньою поверхнею порожнини зуба і потрапляє в крихітні канальці всередині зуба", - додає Сюй.

Він наголосив також, що пломби, зроблені з нового нанокомпозиту, з антибактеріальною ґрунтовкою і антибактеріальним клеєм повинні служити на 5-10 років довше, ніж звичайні, хоча вчені ще не мали можливість провести настільки довгострокові дослідження.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.