Аратта - На головну

16 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


NASA зробило фото унікального явища - транзиту Венери по Сонцю

У світі науки 5416 переглядів

Опубліковано - 6.06.2012 13:43 | Всі новини | Версія для друку

NASA зробило фото унікального явища - транзиту Венери по Сонцю
NASA зробило фото унікального явища - транзиту Венери по Сонцю
Американські вчені зафіксували проходження Венери по диску Сонця. Одні з кращих знімків цього рідкісного астрономічного явища були зроблені Обсерваторією сонячної динаміки (SDO) Американського космічного агентства (NASA).

Транзит Венери тривав більше шести з половиною годин. Із Землі вона виглядала як невелика темна пляму, яка повільно пересувається по величезному сонячному диску, повідомляє ВВС.

Крім вчених явище могли спостерігати багато жителів Землі. Для цього в ряді обсерваторій були організовані масові перегляди за допомогою телескопів.

Крім того, бажаючим стати свідками історичної події пропонували побачити його самостійно. Правда для цього було необхідно мати хороший зір і сонячні окуляри. Також прямі відео-трансляції явища велися на кількох сайтах в інтернеті.

Зазначимо, транзити Венери по Сонцю відбуваються чотири рази на приблизно 243 років. Така рідкість пов’язана з тим, що орбіти Венери і Землі лежать не в одній площині.

За два останні тисячоліття земляни могли стати свідками цього рідкісного астрономічного явища всього 25 разів, а з часу винаходу телескопів - сім разів: у 1631, 1639, 1761, 1769, 1874, 1882 і 2004 роках. Наступного разу можливість побачити подібне з’явиться тільки в 2117 і 2125 роках.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.