Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Біля острова Хортиці з дна Дніпра підняли старовинний човен

За межею віків Регіон: Запорізька область 15995 переглядів

Опубліковано - 18.07.2012 03:13 | Всі новини | Версія для друку

Біля острова Хортиці з дна Дніпра підняли старовинний човен
Біля острова Хортиці з дна Дніпра підняли старовинний човен
У Запоріжжі в акваторії острова Хортиця із дна Дніпра археологи підняли 8-метрове стародавнє судно - однодеревку часів раннього козацтва або Київської Русі.

Минулого тижня поблизу острова Хортиця археологи національного заповідника "Хортиця" підняли з дна Дніпра і витягли на берег стародавній раритет - 8-метровий дубовий човен - довбанку - моноксил (від грец. - моно - "один", ксиліт - "дерево", тобто судно-однодеревка).

Як розповів генеральний директор Національного заповідника "Хортиця" Максим Остапенко, стародавнє судно виявлено під шаром мулу в річищі старого Дніпра в 2011 році.

"З конструкції ми припускаємо, що цей дуже давній човен - він може бути або часів раннього козацтва, але дуже ймовірно, що судно більш давнє і належить до часів Київської Русі", - повідомив Остапенко.

Також він зазначив, що, за однією з версій, саме з подібних легких і маневрених суден-дубівок складалася частина флоту київського князя Святослава, який загинув біля Хортиці 1040 років тому - у 992 році в бою з половцями.

"Великими князівськими лодіями піднятися вгору за течією через запорізькі пороги було дуже складно. Тому флотилія Святослава складалася з таких суден теж", – підкреслив Остапенко.
Як повідомив автор знахідки - археолог Національного заповідника "Хортиця" Валерій Нефьодов, човен було знайдено під шаром мулу, який і зберіг її від руйнування, в районі того місця, де був знайдений в листопаді 2011 року так званий "меч Святослава" - зброя вельможного воїна Київської Русі.

Як підкреслили археологи, більш точний вік знахідки стане відомий після експертизи - радіовуглецевого аналізу. Вартість реставрації раритету, за попередніми розрахунками, сягне близько 20 тисяч гривень.

Знахідку буде встановлено в запорізькому музеї стародавнього судноплавства на о. Хортиця, де є вже 4 старовинних човни, які археологи підняли з дна Дніпра.

Нагадаємо, що на дні Дніпра було виявлено ще одну важливу знахідку - унікальне старовинне судно - запорізький річковий дуб. Знахідку, як і підняті раніше поблизу Хортиці кораблі, датують періодом 1736-1739 років, коли тут діяла "Запорізька верф" і базувалися понад 400 кораблів Дніпровської флотилії.

Окрім того, археологи заповідника "Хортиця" провели унікальну роботу. Вони повністю відреставрували стародавній бойовий корабель - козацьку чайку.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.