Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені навчилися визначити точне джерело чуток у соцмережах

У світі науки 5590 переглядів

Опубліковано - 16.08.2012 11:32 | Всі новини | Версія для друку

Вчені навчилися визначити точне джерело чуток у соцмережах
Вчені навчилися визначити точне джерело чуток у соцмережах
Розроблено алгоритм, що дозволяє точно визначати джерело чуток в соціальній мережі.

Ефективність алгоритму була продемонстрована авторами на основі даних, зібраних вже після того, як відбулася подія - епідемія холери, поширення чутки чи атака терористів.

Однак автори не сумніваються, що розроблений метод виявиться надзвичайно ефективним в моніторингу і запобігання подібного роду ситуацій.

Новий спосіб відстеження повідомлень у мережі представила дослідницька група з Лабораторії аудіовізуальних комунікацій при Федеральній політехнічній школі Лозанни (EPFL).

"Правильно розмістивши сенсорні точки в мережі, можна навчитися швидко реагувати на ті чи інші виклики – чи то епідемія, диверсія чи інформаційний вкиди", - резюмують дослідники.

"Використовуючи наш метод, можна відшукати джерело будь-якого інформаційного сигналу в масиві сильно "зашумлених" даних, що циркулюють по мережі, використовуючи в якості відправної точки всього кілька членів цієї мережі", - говорять дослідники.

Припустимо, ви зіткнулися з ситуацією, коли в соціальній мережі, членом якої ви є, скажімо, в "Фейсбук" чи "ВКонтакте", починає поширюватися чутка, яка ганьбить вас.

Як з’ясувати, хто став його джерелом, якщо інформація вже потрапила в стрічки 500 ваших друзів, а також їхніх друзів, яких, можливо, ви навіть і не знаєте?

"Проаналізувавши з урахуванням тимчасового чинника і деяких інших доступних параметрів повідомлення, надіслані всього 15-20 учасникам мережі, наш алгоритм відновить траєкторію поширення цієї інформації і знайде її джерело", - коментує результати дослідження Педру Пінту, керівник EPFL.

Зрозуміло, що за допомогою того ж алгоритму і декількох сенсорів, розміщених всередині мережі, можна ідентифікувати не тільки чутки, але і джерела спам-розсилок, шкідливих програм та комп’ютерних вірусів.

Втім, комп’ютерними мережами область застосування алгоритму не обмежується. Так, з тим же успіхом його можна застосовувати в офлайні, коли, наприклад, потрібно локалізувати і знешкодити джерело епідемії, наприклад холери.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.