Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В атмосфері Місяця виявили гелій

У світі науки 5717 переглядів

Опубліковано - 16.08.2012 17:01 | Всі новини | Версія для друку

В атмосфері Місяця виявили гелій
В атмосфері Місяця виявили гелій
Вчені виявили в атмосфері Місяця атоми гелію за допомогою спектроскопа LAMP на борту зонда-картографа LRO, повідомляє прес-служба NASA.

"Питання стоїть тепер так - чи з’явився цей гелій з надр Місяця, зокрема, в результаті розпаду радіоактивних ізотопів, або із зовнішнього джерела - наприклад, сонячного вітру. Якщо ми зможемо довести, що в цьому винен сонячний вітер, це допоможе нам зрозуміти, як відбуваються аналогічні процеси на інших небесних тілах без цієї атмосфери", - заявив керівник проекту LAMP Алан Штерн (Alan Stern) з Південно-східного дослідного інституту, слова якого цитує прес-служба NASA.

Штерн і його колеги вивчали атмосферу Місяця - вкрай розріджений шар газів над поверхнею природного супутника нашої планети. Прийнято вважати, що Місяць оточений вакуумом, оскільки цей прошарок за своєю щільністю не можна порівняти з атмосферами справжніх планет. Тим не менше, вчені роблять спроби вивчити місячну атмосферу, з’ясувати її склад і походження.

Група астрофізиків під керівництвом Штерна застосувала для цих цілей спектроскоп LAMP на борту зонда LRO, який використовується для картографування місячної поверхні.

Учені "просвічували" атмосферу Місяця за допомогою спектроскопа в ході 50 витків LRO, намагаючись відокремити дані про хімічний склад місячної атмосфери від фонового шуму. Спостереження показали, що в атмосфері супутника Землі присутній гелій.

Зазначимо, що в ґрунті на поверхні Місяця дослідники виявили атоми аргону. Вчені не відкидають, що атмосфера Місяця містить і цей благородний газ.

Нагадаємо, раніше швейцарські вчені висунули нову гіпотезу виникнення Місяця: вони пояснюють його походження зіткненням величезного небесного тіла з Землею, що сталося за дотичною.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.