Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Канаді викрадено пам’ятник Тарасові Шевченку

Надзвичайна подія 9337 переглядів

Опубліковано - 2.01.2007 16:06 | Всі новини | Версія для друку

Пам’ятник був установлений 1 липня 1951 року
Пам’ятник був установлений 1 липня 1951 року
У Торонто викрадено пам’ятник українському поету Тарасу Шевченкові.

За даними газети “Toronto Star”, п’ятиметровый бронзовий пам’ятник стояв в однойменному парку біля музею поета в Оквільському парку.

Про зникнення монументу повідомили представники місцевої української громади.

"Це - жахлива трагедія, не тільки для україно-канадського суспільства, але і для Канади в цілому", - повідомив Біл Харасим (Bill Harasym), президент фонду, який опікується парком і музеєм, що розташовані в діловій частині Торонто.

"Шевченко був одним із великих людей минулої культурної історії", - цитує газета його слова.
Відкриття пам`ятника
Відкриття пам`ятника
На думку представників поліції, викрадення вчинено винятково з метою продажу кольорового металу і не вбачають у ньому акту ненависті щодо української громади. "Нема ніяких ознак вандалізму, написів. Усе виглядає як злодійство", - цитує газета слова представника поліції сержанта Дева Стюарта.

Вартість бронзи, у випадку продажу пам’ятника, за даними канадських правоохоронців може скласти близько 20 тис. американських доларів.

Пам’ятник подарований Україною і встановлений 1 липня 1951 року (у День Канади) на честь 60-річчя української діаспори. Автори монумента - скульптори Макар Вронський і Олекса Олійник. Музей поета був відкритий роком пізніше.

Це вже другий акт вандалізму, направлений проти комплексу в Торонто, що носить ім`я великого Кобзаря - 16 вересня 1988 року зумисний підпал знищив Музей Шевченка, разом з унікальною експозицією, яку українці збирали по всьому світу.

За даними перепису 2001 року в Канаді нараховувалося 1,07 млн громадян українського походження. Столиця провінції Онтаріо - Торонто є одним з центрів української діаспори.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія має свою правду, легенда - свою”
Віктор Гюго

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.