Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Присутність мобільного телефону чинить негативний вплив на спілкування між людьми

У світі науки 6402 перегляди

Опубліковано - 9.09.2012 23:34 | Всі новини | Версія для друку

Присутність мобільного телефону чинить негативний вплив на спілкування між людьми
Присутність мобільного телефону чинить негативний вплив на спілкування між людьми
Наявність мобільного телефону у приміщенні здійснює негативний вплив на міжособистісні стосунки між людьми. Усунення гаджета з середовища комунікації підвищує почуття довіри і розуміння емоційного стану іншої людини.

Фахівці з Ессекського університету, Великобританія, прийшли до висновку, що мобільний телефон може негативно впливати на відносини і взаємодію з іншими людьми, пише «Дзеркало тижня».

Такимим є результати дослідження, названого «Можеш зв’язатися зі мною?», проведеного співробітниками університету, Ендрю Пржибільським і Неттою Вайнштайн. У ньому вони спостерігали за тим, як проста присутність в кімнаті мобільного телефону впливала на поведінку двох людей.

У рамках експерименту, парам добровольців запропонували разом сісти в ізольованих кабінках. У кожній кабінці в зоні прямої видимості була поміщена книга. Разом з тим, в зоні периферійного зору одного з учасників дослідники помістили ще по одному предмету — зошит і мобільний телефон. Після цього добровольців попросили розповісти один одному будь-яку цікаву історію, що сталася з ними протягом останнього місяця, після чого вчені ставили їм запитання про почуття, які відчували волонтери щодо своїх сусідів.

Як виявилося, люди, які під час бесіди бачили мобільний телефон, відчували меншу зацікавленість в бесіді і повідомляли про більш низьку якість сформованих відносин, ніж ті, хто його не бачив.

Учені також провели друге дослідження, під час якого тема розмови між незнайомцями заздалегідь не визначалася.

В результаті фахівці встановили, що проста наявність в приміщенні мобільного телефону може чинити негативний вплив на міжособистісні стосунки, і що усунення гаджета з середовища комунікації може підвищити почуття довіри, близькості та емпатії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.